Namussuzlar


Teoman Alili

Teoman Alili

23 Ağustos 2014, 18:09

Aydınlık Gazetesi’nde bir haber vardı: IŞİD’in elinde rehin tutulan kadınlardan biri mektup yazmış: ‘Bizi öldürün, buraları bombalayın, hergün tecavüze uğruyoruz’ demiş. Namuslu bir bacının namussuzların zulmüne karşı tek talebi canının alınması. Aralarında intihar eden bacılarımız varmış. Kim tecavüz edenler? Sözde ‘İslam devleti’ kurduğunu iddia eden insan kasapları. Ne farkları var Bosna’da kadınlara tecavüz eden Sırp çentik çetelerinden? Mesele basit, namussuzluğun dini olmaz. Kendine Müslüman deyip ‘İslam devleti’ kuracağını iddia eden IŞİD yada Balkanlar’da ‘Sırp Ortodoks’ devleti kuracağını iddia eden çentikler aynıdır, NAMUSSUZDUR!!! Dikkat edin ikisinin de bayrağı karadır. Biri üstünde Arapça yazılar olan kara bez taşır,(Üstelik IŞİD Hz. Muhammed’in mührünü kara emellerine alet eder o mührü bayrağa koyar) diğeri kuru kafalı bir kara bez. Namussuzların rengi karadır çünkü onlar aydınlığa düşmandır.

Amcalarından öğreniyorlar

Amcaları kim bu namussuzların? Meşhur fotoğrafı hatırlayalım, koni şapkalı, sakallı ismi Sam olan amca ‘I want you’ diyordu savaşa çağırdığı kişilere. Yani 'Seni istiyorum’ diyerek savaşçı topluyordu. İstediği savaşçıları toplamış görünüyor emperyalist çıkarları için. Toplamış çünkü Sam amcalarının yaptıklarını yapıyorlar. IŞİD’in zulmünden kurtulmak için, tecavüzlerden kurtulmak için 'Bizi bombalayın' diyen kadınların feryadı yıllar önce Irak’taki Ebu Garip hapishanesinde yatan Nur Bacı’nın mektubunu hatırlattı. Ne diyordu Nur Bacı: ‘Avazımız çıktığı kadar çığlıklar atıyoruz ama kimsenin bizi duyduğu yok! Eger kalbinizde, ruhunuzda bir zerre insanlık, haysiyet, onur ve şeref varsa, birleşin ve bu hapishaneye saldırın. Gelin ve kurtarın bizi! Elinize geçen bütün silahlarla bu hapishaneye saldırın! Hem onları hem de bizleri öldürün!!! Biz çoktan ölüme razıyız. Burayı yerle bir edin!’

Aynı işte, IŞİD’in elindeki kadınlarda 'Bizi bombalayın, kurtarın' diyor, ABD’nin zulmü altındaki kadınlarda. Zulümkarlar namussuzdur, mazlumlar namusu için ölür.

Namussuzların projesi

Büyük Ortadoğu Projesi de bir tecavüzdür. Bölgemiz topraklarına yapılan bir tecavüz. Dolayısıyla o projeyi yürütenlerde tecavüzcüdür, sapıktır. Bakın emperyalizmin ve hizmetkarlarının yöntemleri hep aynıdır çünkü bilirler ki mazlumlar için esas olan namustur. Toprak namustur, vatan namustur, eş namustur, emek ve ekmek namustur. İnsan başkasının namusuna göz diktiği zaman namussuz olur.
Teoman Alili
[email protected]


Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.