Nefret sızıntıları


Ömer Yıldız

Ömer Yıldız

20 Ekim 2015, 13:12

Habertürk gazetesi, Diyarbakır, Bağlar İlçesi, Fatih Ortaokulu’nun bahçesinde gönderde asılı Türk Bayrağının 15 Ekim’de top oynayan bir grup çocuk tarafından indirildiğini yazdı.

Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi, "PKK terör örgütü değildir" sözleri nedeniyle Bakırköy 2'nci Sulh Ceza Hakimliği'nin yakalama kararı üzerine gözaltına alındı.

Güneydoğu’nun bir çok yerinde PKK terör örgütü mensuplarının sokakları kazıp, hendekler ve barikatlar hazırlayarak güvenlik güçleri ile çatışmalarına şahit olduk.

HDP’li Ağrı belediye başkanının "Kürtlere karşı zulüm politikaları uyguladılar, Ağrı’da isyanlar, Dersim’de katliamlara neden oldular. Gidip katliamları yapanlar Mustafa Kemal’in askerleri ve İsmet İnönü’ydü. İt sürüleri, siz Mustafa Kemal’in değil askerleri generali olsanız ne yazar. Haddinizi bileceksiniz bu halka saygı göstereceksiniz" dedi.

Kılıçdaroğlu ve ekibinin CHP’NİNTÜRKİYE’NİN KÜRTSORUNUNA BAKIŞI,ÇÖZÜM ÇERÇEVESİ kitapçığında, Türk Milleti karşısında mazlum ve mağdur bir Kürt kitlesi yaratmaktan öte amaç gütmediği, önerileri ile Türkiye Cumhuriyetine hesap sorma peşinde koştuğu deşifre oldu.

Meclis çatısı altında olanAKP, HDP ve YENİ CHP, terör olaylarına etnik bir kim üzerinden yaklaşmaktadırlar. Bu yaklaşım ise ayrılıkçı siyasi Kürt sorununun oluşmasına öncülük etmektedir.

Dışlanmış ve zulme uğratılmış Kürt imajı yaratmak için var güçleri ile çalışanların amacı, huzurlu bir ülke yaratmak değildir. Bu düşüncenin yetiştireceği nesiller, sağlıklı nesiller olmayacaktır.

Kılıçdaroğlu’nu ve ekibini, AKP yöneticilerini ve HDP mensuplarını, Türk Milleti kimliği altında buluşturmak mümkün müdür?
Bu trionun siyasetine dur diyecek, alternatif partiler var mıdır?

Mustafa Kemal Atatürk’ün yolunda yürüdüğünü söyleyenlerin, Mustafa Kemal’in askeri olduğunu söyleyenlerin,
“Ne Mutlu Türküm Diyene” diyenlerin, PKK taleplerine destek olan siyasetçileri baş tacı yapmalarını anlamak mümkün müdür?

Atatürk Türkiye’sinden hesap sorma gayretkeşliğine girenlerin, tarihsel nefretlerini çözüm maskesi ile gizlemeleri olası mıdır?
Türk Milleti, Osmanlının yıkılacağını görerek, Anadolu’da yeni bir devlet kurma ihtiyacı hissetmiş ve özellikleOsmanlı Müslümanların ana vatanı olacak bir ülkeyi inşa etmiştir. Buna rağmen hala ayrıcalıklı peşinde koşanların, ABD kucağında politika üretenlerin, Türk Milletine karşı besledikleri nefretlerini görüyor musunuz?

Türkiye’nin meselelerinin temelinde adalet, gelir dağılımı ve milli ekonomi, milli eğitim ve milli güvenlik sorunu olduğunu görmeyen, görmek istemeyenlerin başımıza ne çoraplar ördüğünü idrak edebiliyor musunuz?
Nefret ve kin, vücuttaki kanserdir. Sonunda mutlaka o gövdeyi yere serecektir.

Yıkıcı, bölücü ve ayrılıkçı Kürtçülerin eninde sonunda bu gövdeyi yere yıkmaya çalışacağını artık Türk Milletinin görmesi gerekir.
Nefret en acı derttir ve ruhların ölümüdür.

Türk Milletinden ve Atatürk’ten nefret edenler esasında bizim için ölüdür.

Ömer Yıldız
Ulusalkanal.com.tr

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.