banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

15.05.2017, 17:32

Numan'a danışman olan 'Kurtulmuş'!

2014’ün baharı…

O dönem AKP Genel Başkan Yardımcılığı görevini yapan ve şimdi Başbakan Yardımcısı olan Numan Kurtulmuş il ve ilçe belediyelerini geziyor.

Bu ziyaretler sırasında Zeytinburnu Belediyesi’ne de yolu düşüyor.

Belediyeyi denetliyor, belediye çalışanlarıyla sohbet ediyor, bir iki teftişin ardından da Belediye Başkanı Murat Aydın’ın makamına geçiyor.

İkili arasında koyu bir sohbet başlıyor.

Konu “özel kaleme” geliyor. Zira o dönemde Kurtulmuş’un özel kalemi amansız bir hastalıkla mücadele ediyor. Durumu bu olunca da Kurtulmuş’un yanından ayrılmaması gereken özel kalem müdürü, işini yapamıyor.
 
ÖZEL KALEMİNİ ÖNERİYOR

Doğal olarak da Kurtulmuş, güvenilir bir özel kalem arayışına giriyor. Murat Aydın’a da anlatıyor durumu. Belediye Başkanı Aydın, hemen olaya el koyuyor. Önerilerini Kurtulmuş’a sıralıyor.

Murat Aydın dönemin genel başkan yardımcısına kendi özel kalem müdürü Bünyamin Korkmaz’ı öneriyor. “Genç ve dinamik arkadaştır, ben çok memnunum” diyor.

Dava arkadaşı ne de olsa…

Fazla zaman geçmiyor, Murat Aydın’ın özel kalemi Bünyamin Korkmaz, 7 Mayıs 2014 itibariyle AKP Genel Merkezi’ndeki görevine başlamak üzere Zeytinburnu Belediyesi’nden ayrılıyor.
Kurtulmuş’un özel kalem müdürü oluyor.
 
DURDURULAMAYAN YÜKSELİŞ

İşte yükseliş burada başlıyor.

2014’ten 2016 Ağustos ayına kadar, Kurtulmuş’un her işine koşuyor, Kurtulmuş’u yalnız bırakmıyor, Kurtulmuş ne derse, “şipşak” işi hallediyor.

Korkmaz AKP Genel Merkezinde parlayan bir yıldız oluyor! Başarı merdivenlerini (!) hızla ilerliyor.

Hatta öyle ki, özel kalem müdürleri derneklerinden bile özel kalem Korkmaz’ın makamına ziyaret eden özel kalem müdürleri oluyor. Yani AKP içinde etkisi artıkça artıyor.

Burada bir virgül koyalım ve şunu hatırlatalım. Numan Kurtulmuş şu anda TRT, RTÜK ve Anadolu Ajansı’ndan sorumlu Başbakan Yardımcısı. Hal böyle olunca da sözü geçen en üst kişi de Kurtulmuşoluyor.

Bu hatırlatmayı yaptıktan sonra devam edelim.

15 Temmuz’da FETÖ darbe girişimi oluyor. Türkiye çalkantılı bir dönem yaşarken, bir bakıyorlar, her tarafta FETÖ’cü…

Biri görevden alınıyor, biri o koltukta görevlendiriyor. E biz gazeteciler bile bu trafikte kimin nereden kalktığını, kimin nereye oturduğunu takip bile edemiyoruz.

O dönemde bir değişiklik daha oluyor Türkiye Radyo ve Televizyonu’nda.

Ağustos’un son günlerinde o Zeytinburnu Belediyesi’nde özel kalem müdürlüğünden yetişmiş genç, Bünyamin Korkmaz, TRT Genel Sekreteri oluveriyor.

Başarısı çok. Büyük televizyoncu ki, bu kadar önemli bir görevi yapıyor!

Ne diyelim, iyi para kazanıyordur. Helali hoş olsun, görevinde başarılar…

Sayın Korkmaz’a sorsak, “Hayatınızda attığınız en önemli imza nedir” diye, “AKP’ye üyelik için attığım imza” der sanırım. 

Erdem Atay
ulusalkanal.com.tr
Yorumlar (1)
Candeğer mertoğlu 3 yıl önce
Bal tutan parmağını yalarmış
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P