Öcalan'a biz diz çöktürürüz


Rıza Zelyut

Rıza Zelyut

21 Nisan 2015, 11:22

“Kimdir bu iddialı cümlenin sahibi?” diye soruyorsunuz, biliyorum.
Bu cümleyi bir hafta önceki o toplantıda duyunca biraz şaşırdım. Sonra da “Yapabilir mi?” diye kendi kendime sordum. Ve “Olabilir!” dedim.
Aramızda Ataol Behramoğlu, Fikret Bila, Fatih Altaylı, Soner Yalçın, Mehmet Faraç, Mustafa Mutlu vardı.
Gazeteciler olarak Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’i soru yağmuruna tutmuştuk.
Söz döndü dolaştı, Ortadoğu’ya ve PKK terör eylemlerine geldi. Doğu Perinçek kendinden gayet emin biçimde sesini yükseltti: “Bir Milli Hükümet kurulursa... Ki Ortadoğu’da Amerika ve AKP aleyhine gelişen şartlar yüzünden bu kaçınılmazdır, biz o hükümetin ortağı oluruz, Öcalan’a da biz diz çöktürürüz.”
Eminim ki hepimiz aynı anda aynı soruyu düşündük:
“Nasıl olacak o?”
Perinçek devam etti:
“Biz onu tanırız, o da bizi tanır. Nasıl ki yakalandığında ‘Devletin emrindeyim!’ dedi ise biz de iktidar ortağı olduğumuzda göndeririz onun dilinden anlayan bir arkadaşımızı. Örneğin Mehmet Bedri Gültekin’i... Şaka etmediğimizi anlar, kandıramayacağını bilir; başını eğer.”
Doğu Perinçek, HDP’ye medyanın verdiği desteğin de çok dikkat çekici olduğunun altını çizdi. Vatandaşın Vatan Partisi’ne gösterdiği ilginin görmezden gelinmesinden duyduğu rahatsızlığı da aktardı. “7 Haziran en çok bu medya için sürpriz olacak!”dedi.
Güneydoğu ile ilgili olarak ilginç bilgiler de aktardı. “PKK oradaki yandaş halka silah dağıtıyor. Bunu gören öbür vatandaşlar da mecburen silahlanıyor. Seçimden sonra askerin müdahale etmesi için şimdiden onu zorlayacak bir oyun tezgâhlanıyor!” diye ekledi.
Ve şaşırtıcı bir de haber verdi: “Güneydoğu’da partimize yoğun ilgi var. İlk mitingimizi de Hakkâri’de yapmayı planladık!”
BİR ELİF
Toplantıda, partinin milletvekili adaylarından Yaşar Okuyan, Şule Perinçek, Tayfun İçli, Soner Polat, Hasan Atilla Uğur ile Elif İlhamoğlu da yer aldılar.
Vatan Partisi’nin milletvekili adaylarına bakın; hepsi de çok saygıdeğer isimler. Lakin ben özellikle Elif İlhamoğlu’nu, bu en genç milletvekili adayını çok sevdim. 2006 yılından beri desteklediğim Türkiye Gençlik Birliği’nden. Yani gerçek bir Atatürk kızı... Dünya Antiemperyalist Gençlik Örgütü’nün yöneticilerinden... Genel  sekreteri... Ve 10 yıl hapisle yargılanıyor. Çünkü İstanbul’da Amerikan askerlerinin başına çuval geçiren gençlerden birisi de o...
Toplantıdan sonra kendisini kucakladım ve “Bin oyum olsa bini de senin Elif!” dedim. Sonra da, “Anana-babana lütfen teşekkürlerimi ilet. Senin gibi bir çocuk yetiştirdikleri için ne kadar övünseler azdır” diye ekledim.
Onda Atatürk gençliğinin tertemiz yüzünü gördüm.
Hiçbir partide Elif ayarında bir milletvekili adayı yok.
Vatan Partisi’ni desteklememin en önemli nedenlerinden birisi de bu Elifler işte...
Elif, hırsızlığı kutsamayan neslin seçkin bir örneği...
Bilmelisiniz ki, bu seçim Elif ile Rabia arasındadır; iki dünyadan birisinin seçimidir.
Elif, Vatan’dır; Rabia ise öbürleridir...

Rıza Zelyut

ulusalkanal.com.tr
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Kemal Zor - 3 yıl önce
rıza hocam elif demek ilk harf demek vatan partiside bu siyaset alfabesini yeniden yazacak o noktada elife ihtiyaç var zeten, güzel saptama yapmışsın eline sağlık...