Olmuyor Kemal Bey, hiç olmuyor


Adil Hacıömeroğlu

Adil Hacıömeroğlu

13 Ekim 2014, 17:10

Türkiye yakılıyor, yıkılıyor. İnsanlar can veriyor azgın terörün ellerinde. Atatürk heykellerine, büstlerine benzin dökülüp yakılıyor.

Atatürk’ün büstü yerlerde sürüklenip başıyla top oynanıyor. Bölücü örgüt yandaşı aymaz, Atatürk’ün yerdeki başına ayağıyla basarak poz vermekte. Türk bayrakları yakılıp yırtılmakta herkesin gözleri önünde... Atatürk’ün kurduğu partinin yöneticileri sus pus...

PKK, genel bir ayaklanmanın provasını yapmakta. Lozan’da, Türkiye’nin haklarını söke söke alan İsmet Paşa’nın partisinden ses yok!

Irk, din, dil, cinsiyet ayrımı yapmadan tarihin emperyalizme karşı ilk kurtuluş savaşını veren Türkiye, bölücü örgüt tarafından yok edilmeye çalışılmakta. Kurtuluş Savaşının öncüsü, Müdafaa-i Hukukçuların Sivas Kongresinde temelini attıkları parti sessiz.

İrtica ile bölücülüğün aymazlığı, emperyalizme hizmette sınır tanımamaları yüzünden İslam ülkeleri arasında ilk aydınlanma devrimini, çağdaşlaşma uygulamasını yapan Türkiye parçalanmak üzere... Devrimin öncüsü CHP’nin yöneticileri kış uykusunda...

Sınırlarımız yanmakta... Bölücü ve irticacı örgütler dış güvenliğimizi tehdit etmekteler densizce... Misak-ı Milli’nin koruyucusu parti, mescit açmakla uğraşmakta parti genel merkezine...

Tam da CHP yöneticileri için kayıp duyurusu yapılacakken Kılıçdaroğlu ortaya çıktı. Müthiş çözümünü(!) açıkladı. Açıkladı, açıklamasına da şehitlerin, Atatürk ve arkadaşlarının kemikleri sızladı.

Ayn El Arap için özel tezkere çıkarılmasını istedi Kemal Bey. Türkiye’nin yalnız Ayn El Arap’a müdahale etmesini ve oradaki IŞİD kuşatmasını yok etmek için bir tezkere...

Ayn El Arap, kimin yönetiminde? PYD’nin... PYD kim? PKK’nın Suriye’deki uzantısı...

Peki, günlerdir Türkiye’yi yakıp yıkan PKK ne istemekte? Türkiye’nin Ayn El Arap’taki IŞİD kuşatmasına karşı PYD’ye yardım etmesini... Yani yıllardır Türk askerine kurşun sıkan bölücü örgüte, TSK yardım edecek öyle mi? Yardım edince ne olacak? PKK/PYD’nin kendi devletlerini kurmak için oluşturdukları kantonlar ayakta kalacak. Anlaşılacağı üzere Kürt devletinin kuruluşu TSK eliyle yapılacak öyle mi? Kurnazlığın böylesine gülünür.

Evet, Kılıçdaroğlu ne istiyor bu öneriyle? PYD’nin güvenliğinin sağlanmasını... Bir CHP Genel Başkanı bölücü örgütün isteklerini dile getirir mi? CHP’nin kurduğu bir devletin yıkılması için altına dinamit yerleştirilmesine ön ayak olur mu? Devletin kurucusu bir partinin yöneticisi, devletin kuruluş ilkeleriyle ters düşer mi?

Olmuyor Kemal Bey, olmuyor. Hem de hiç olmuyor. Söylediklerine ve yaptıklarına bakılınca CHP’li değilsin. CHP’nin tarihini içine sindiremediğin apaçık. CHP; emperyalist politikalara hizmet etmek için kurulmadı, tersine emperyalizme karşı ulusun haklarını savunmak için halkın bağrından doğdu. Düşün CHP’nin yakasından, gidin görüşlerinize uygun bir partiye...

Ey CHP’li arkadaş! Sana oynanan oyunun farkında değil misin? Doksan beş yıllık kurucu ve devrimci partin bölücülüğün aleti yapılmak istenmekte. Devrimler, YCHP’nin yardımıyla bazen de göz yummasıyla yok edilmekte. Ne zamana kadar katlanacaksın bu duruma? Silinmek istenen, senin tarihindir. Yıkılmak istenen, senin Cumhuriyet’in, senin devletindir. Yumruğunu masaya vurma zamanı gelmedi mi daha?

Adil Hacıömeroğlu
ulusalkanal.com.tr


Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
almanyadan cumhuriye kadini - 3 yıl önce
adil bey cok güzel söylüyorsunuz. icimiz kan agliyor ne olacok türiyenin durumu. tesekkürler
Avatar
Özgen Kara - 3 yıl önce
Ulusal egemenliğimize , bütünlüğümüze el uzatan PKK , Ayn el Arap'a (Kobani) Türk Ordusunun müdahalesini ( daha çok silah yardımını ) ve IŞİD ile savaşmasını beklemektedir. Kılıçdaroğlu da bu müdahale için yeni bir TEZKERE çıkarılmasını istemiştir . Atatürk'ün kurduğu CHP yöneticisi ; Atatürk 'ün kurumlaştırdığı TC 'nin aleyhine bir tutum takınmıştır. Bu aymazlığa karşı bir uyarı ve değerlendirme yazısı ...Tşeşekkürler Adil Haciömeroğlu ! Emeğinize sağlık!