banner1002

Önce Vatan


Soner Polat

Soner Polat

13 Haziran 2018, 09:00

Vatan Partisi ülkenin her karış toprağına sevgi ve ümit tohumları ekiyor. Şimşeklerin bile yerinden kımıldatamadığı kitleler silkinmeye ve ciddi ciddi düşünmeye başladı. Tünelin ucundaki ışık belirginleştikçe,  desteğin çığ gibi büyüyeceği şimdiden görülüyor. Ayrıca bu desteğin ağırlık değerinin çok yüksek olduğunu söylemeliyim. Vatan nehrini denizle buluşturacak olan kesimler Cumhuriyet’i kuran neslin günümüzdeki temsilcileri! Bu kesim duyarlı, bilinçli ve birikimlidir; rota dışı sapmaları hemen görür ve kaydeder!

GELECEĞİN PARTİSİ

Vatan Parti’si ülkemizin içinde bulunduğu olağanüstü koşulların doğal bir sonucudur. Bu nedenle günümüzün partisi ama daha çok geleceğin partisidir. Nasıl bütün nehirler denizle buluşuyorsa, bu parti de bir bayrak gibi yükselecek ve ülkenin kaderine ortak olacaktır. Vatan Parti’si ülkemizde emperyalizmin karşısına yiğitçe dikilen tek kurumdur. Ülkemizdeki yaşamsal sorunlar emperyalizm kaynaklı olduğuna göre, belirlenen siyaset önünde sonunda geniş halk kitlelerini kucaklayacaktır.Kısa zaman içinde toplumun seçenek arayan her kesiminin ilgi alanına girecek olan bu hareket, “Atatürk’te birleştik!” diyerek ideolojik rotasını çizmiştir.
Ulu Önderimizin meşalesi Türk’ü sonsuza kadar aydınlatacak kadar güçlüdür. Mirası o kadar zengin ve muhteşemdir ki çelik pençeleri ile yedi düveli ayakları altında ezmiş, çağ atlatan fikirleri ile gönenç ve uygarlığa giden yolu göstermiştir. Yeni bir fikre, yeni bir ideolojiye, altı oku unutan yeni bir CHP’ye ihtiyaç yoktur.  TBMM’deki mevcut partilerle sorunların çözülemeyeceği inancı giderek güçlenmektedir. Kaldı ki sorun klasik particilik tartışmalarının ötesine geçmiş, Türkiye’yi, Türklüğü, Türkiye’nin stratejik çıkarlarını, Anayasa’yı ve Cumhuriyet’i hedef almıştır. Meclis’teki partilerin tamamı bu sorunun parçası olduğundan, yeni bir siyasi hareketin yükselişi için doğal koşullar oluşmuştur.

ÇÖZÜMÜN DEĞİL SORUNUN PARÇASI OLANLAR…

TBMM içindeki ve dışındakipartiler, görünürdeki sanal farklılıklarına rağmen, gerçekte, birbirlerine çok yakın, birbirlerinin tıpatıp aynısı olmasa bile, devamı veya tamamlayıcısıdır. Bu partilerin uluslararası denklem, iç siyasi yapı ve ekonomik model konusundaki görüşleri çok yakındır. Batı’nın milli orduyu tasfiye girişiminde seyirci olmaktan öteye gidememişlerdir. Bu nedenle, ancak yeni bir uluslararası denklem, yeni bir iç siyasi yapı, yeni bir ekonomik model sunarak halkın karşısına çıkanların bir seçenek sunma, dolayısı ile başarı şansı vardır.
Unutmayalım, düzen partileri için deniz bitmiştir. Türkiye’yi ekonomik, hukuki ve siyasi olarak yönetemedikleri tescil edilmiştir. Anayasa ve hukukun rafa kaldırıldığı, ulusal çıkar kavramının yok sayıldığı fetret devri, ayak sesleri duyulan ekonomik krizle birlikte yerle bir olacaktır. Meclis’teki muhalefet de bu bozuk dönemden, en az iktidar kadar sorumludur.

ÜLKESİNİN NEFESİ!

Bu karanlık günlerde ülkenin akıllı, bilgili, dürüst, birikimli, cesur, ne yaptığı bilen iyi insanlara ve onları temsil eden öncü bir partiye ihtiyacı her zamankinden daha fazladır. Vatan Parti’si ülkenin yangın yara savunma, hasar kontrol, onarım ve gerekli alanlarda yeniden inşa timidir. Bu ülkenin kalbidir; arkasında kaç insan olursa olsun, bu toprakların gerçek sesi ve nefesidir.Kazılan son direnme mevzidir. Ülkenin kuruluş değerlerinin günümüzdeki adresi, Cumhuriyet’in en yüksek tepesi, Atatürk devrimlerinin yıkılmaz kalesidir.
Bu Parti’nin misyonu, dar seçim hesapları içine hapsedilemeyecek kadar ulvi ve kutsaldır. Ülkenin ortak aklı ve vicdanıdır. Aynı zamanda komşularımızı kucaklayan şefkatli elleri ve onları ezen emperyalist çetelere karşı duruşu ile de bu ülkenin namusudur. Türkiye’nin dünyadaki saygın, güvenilir, onurlu ve sıcak yüzüdür. Vatan varsa, umut da vardır; heyecan da vardır; mücadele azim ve iradesi de vardır! Vatan ayakta kaldığı sürece bu toprakların nefesi kesilmez! 

Seçimler nasıl sonuçlanırsa sonuçlansın, ülkede omurgası en sağlam ve fırtınalara en hazırlıklı gemidir. Bu gemi, tek kişilik donanma olan tecrübeli Kaptan’ı ve mürettebatı ile Okyanusları aşacak niteliklere sahiptir. Türkiye sahipsiz değildir; koşullar ne olursa olsun, Vatan Partisi nöbet yerini asla terk etmez!

Amiral Soner Polat
ulusal.com.tr

 
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.