Örgütlenme tamamlanmadan girişilecek her eylem erken eylemdir


Bülent Esinoğlu

Bülent Esinoğlu

20 Temmuz 2016, 10:52

Darbecilerin önderliğini, Fethullahcı kadroların yaptığı, neresinden bakarsanız bakın bellidir. Ortaya çıkan bilgiler de zaten bu yöndedir.

Ancak darbecilerin ortak bir ideolojisinin olmadığı, darbeye katılımın beklendiğinden daha yüksek olmasından anlaşılmaktadır.

Darbenin aktif bileşenleri; Fethullahcı çoğunluk, aşırı laiklik kaygısı içindeki subaylar, kendini solcu sanıp da solcu olmayanlar, kariyer sahibi olmak isteyenlerdir.

Amerika’nın yaptığı her işte, bölücülerin mutlaka rol aldığını da unutmayalım

İbn Haldun’un ifadesi ile söylersek, bir asabiyetin yerine, yeni bir asabiyet koymak isteyenlerin iktidar arayışıdır.

Fethullah’ın temel ideolojisi vatansızlıktır. Vatansızlığını kendine göre biçimlendirdiği dini içeriklerle harmanlar. Vatansız dünyasına, Amerika’nın yardımı ile bir vatan kurmaya çalıştığı, bir örgütü vardır.

Darbecilerin ortaklaştığı ideolojinin vatansızlık olduğunu söyleyebiliriz.

Darbecilerin, bu ortak ideoloji konusunda, yeterince inanmışlığı da yoktur. Bunu darbe sırasında subayların kararsız davranışlarından çıkarmak mümkündür.

Darbe bileşeninin içinde, kararlı ideolojiye sahip olanların, Fethullahçı olduğu ve çelik çekirdeği bunların oluşturduğu anlaşılmaktadır.

Laiklerin ve dünyadan habersiz solcuların Fethullahçı subaylara biat ettiği görülmektedir.

Amerika’nın, ülkemizde, işbirliği yaptığı temel iki örgüt vardır. Dini içerikli vatansız FETO örgütü ve bölücü PKK örgütü. Her ikisi de vatanımıza ve birliğimize saldırır.

Amerika, Kürdistan’ın kurulmasına yönelik her eylemi, he yaklaşımı ve her kalkışmayı destekleyeceği de bilinen bir şeydir.

Türk ulusuna ve onun ordusuna karşı yürütülen her eylemde bu iki örgütün işbirliği yaptığına şahit olmuşuzdur.

Fethullah’ın Lenin’den aşırdığı bir ilkeyi hatırlatarak devam edelim.

Örgütlenme tamamlanmadan, yapılacak her eylem, erken eylemdir.

Fethullah örgütlenmesinin temel ilkesi budur. Tüm kitaplarında bu uyarı vardır. Fethullah’ın kaderine bakın ki, hayatının en büyük eylemi, bu kurala uymamıştır. Ve Lenin’in koyduğu ana kural bir kez daha işlemiştir.

Darbecilerin çıkarması gereken temel kural ise; halkı arkasına alamayan hiç bir örgüt ayakta kalamaz.

En üzüldüğüm tarafsa; Balyoz ve Ergenekon ile büyük darbeler alan ordumuz, bir kez daha darbe almıştır.

Amerika’nın işbirlikçi örgütü (gladio) tamamen deşifre olmuş olsa da ordumuzda yıpranmıştır.

Darbe neden şimdi sorusu hala cevap aramaktadır.

Bence, Amerika’nın Rusya’ya ağır baskılar yürüttüğü bir süreçte, Türkiye’nin ABD yanındaki yerini sağlamlaştırmak için artık ABD’nin hiç zamanı kalmamıştır.

Zamanlama dünya dengeleri ile ilgilidir. Amerika’nın Rusya ile hesaplaşmaya gittiği bir dönemde, Türkiye’nin başında tam denetlenen bir kadronun olması gereklidir.

Bülent Esinoğlu
[email protected]


Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Adil Aydın - 1 yıl önce
" Sivil Örümceğin Ağında " ( Mustafa Yildırım kitabı ) bulunan Türkiye kurtuluyor mu ? Başka bir ağ düşünmek istemiyoruz.