Paris'te CIA bombaları


Rıza Zelyut

Rıza Zelyut

14 Kasım 2015, 12:48

Paris’te patlayan son bombaları kullananlar IŞİD militanları olabilir.
Lakin onları Suriye’den alıp Paris’e taşıyan örgüt, kesinlikle Amerikan istihbaratıdır.
Zaten IŞİD’i de kuran ABD’dir.
Amerika, bu örgütü çok amaçlı olarak kullanmaktadır:
*Batıdaki laik ve Hıristiyan milletleri İslamcı terörle korkutarak yanında tutmak, hedeflerden birisidir.
Amerika’daki 11 Eylül 2001 saldırıları ne ise 13 Kasım 2015’teki son Paris saldırısı da odur.Zaten 7 Ocak 2015’te mizah dergisi Charlie Hebdo’nun Paris bürosunun basılması, 11 kişinin ölmesi de bu amaçla yürütülmüştür.
*Amerika, IŞİD’ikullanarak Kürtleri can derdine düşürmüş ve onların birleşmesini sağlamıştır. Böylece IŞİD; ABD’nin Kürdistan projesinde bir piyon haline de getirilmiştir.
*Amerika, onları,Müslüman Kardeşler örgütünün tekfir (kendisi gibi düşünmeyenleri kâfir sayıp yok etmek) ve cihat fikirleriyle doldurup diğer din yanlılarına saldırtmış ve Hıristiyan dünyayı bu yolla korkutmuştur.
*Yetmemiş, İslam dünyasını parçalamak için IŞİD’in Şii ve Alevi Müslümanları vahşice katletmelerini sağlamış ve Müslümanları mezhepler üzerinden bir daha bölmüştür.

BAHARDAN KIŞA
IŞİD terör örgütünü doğru anlamak için Amerika’nın Ortadoğu’da yapmak istediklerine dönüp dikkatlice bakmak gerekir. Amerika 1991 yılında Irak’a saldırmadan önce bölgede iyi kötü bir düzen vardı.
Yeni sömürgeci ABD’li stratejistlerin yönlendirmesiyle Amerika, dünyanın tek efendisi olmaya kalkıştı. Demokrasi götürmek adına Doğu yarımküreyi sömürgeleştirme mücadelesi başlattı. Bunun için 2001’de ABD içkamuoyuna kandırmak üzere ABD merkezinde terör saldırıları yaptırttı.
Sonrasında Irak’a girdiler… Laik ve milliyetçi Arap devletlerini yıkıp yerine dinci devletçikler kurmak peşindeydiler. Bu, özünde Bölünmüş Ortadoğu Projesi’nin bir yansıması idi.
Amerika ve arkasındaki İngiltere-Fransa, Doğu’ya demokrasi götürmek kılıfı altında İslam dünyasını parçalamak peşindeydiler. Gericiliği ve bundan militan devşiren dinci terörü besleyecek bir ortak havuz oluşturmak üzere de Arap Baharı adını verdikleri bunalım sürecini devreye soktular.
Bu süreçte hedefe Suriye konuldu. Çünkü hem çok kültürlü hem de laik bir ülke idi ve Batı sömürgeciliğine de karşı çıkıyordu.
Kendilerine, Ilımlı İslamcı lider sandıkları Tayyip Erdoğan da candan yardım etmeye hazırdı.
Ama Suriye halkı, antiemperyalist bilince sahip olduğundan Arap Baharı adı altında yürütülen gericileştirme projesine direndi.

RUSYA’YI ENGELLEMEK
Paris saldırısı, aslında Suriye’de Batı’nın yarattığı derin bunalımın bir sonucudur. Bölgeyi ele geçirmek ve 2. İsrail projesi olan Kürdistan’ı yerleştirmek peşindeki Amerika, Suriye’de beklemediği bir direnişle karşılaştı. Sonunda Rusya, Suriye hükümetinin çağrısı üzerine Suriye’ye girdi.
Önce Kırım’a el koyup askeri olarak Amerika’ya meydan okuyan Putin, Suriye’de de aynı tavrı gösterince ABD sıkıştı.
Arkasına Avrupa kamuoyunu da alması gerekiyordu.
İşte bu yüzden Paris vuruldu…
Hem de G-20 toplantısının hemen öncesinde…
Çünkü Paris, Avrupa ruhunun yaşadığı bir şehirdir. Örneğin Almanya’nın başkenti Berlin, sadece bir Alman şehridir ve Cermen’dir.
Ama Paris hem Fransız’dır hem İspanyol’dur hem İtalyan’dır hem de Çek’tir… Hatta modern dünyanın ta kendisidir.
Suriye’de tıkanan ABD; modern dünyanın simgesine saldırarak tekrar terör üstünden bir kampanya başlamasını ummaktadır. Ve bu kampanya sonunda, IŞİD’i yok etmek adına Rusya’ya karşı cephe oluşturulacaktır.Yine bu kampanya sırasında “IŞİD kötü, PYD (PKK) ve Peşmerge iyi” çalışması yapılacaktır.
Amerika ve Avrupa, kendi teröristini aklarken, İslam dinini ve bütün Müslümanları suçlu çıkartan bir nefret kampanyasını alttan alta tetikleyecektir.
Göreceksiniz ki IŞİD’i yok etmek adına Suriye’de Rusya’ya karşı bir kuşatma harekâtı başlatılacak.
Sözün özü: Paris’te ölen Fransızlar, ABD’nin Ortadoğu (Suriye) planının kurbanları olmuşlardır.
Ve bu sömürgecilik daha pek çok masumun kanını akıtacaktır…

Rıza Zelyut
ulusalkanal.com.tr
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Adnan Menderes ÖLMEZ - 2 yıl önce
Kalemine ve keskin zekana sağlık Rıza Zelyut.İşte olay tam da bu.Ve maslahat hasıl olmuştur. Selam ile
Avatar
Ömer Eren - 2 yıl önce
Paris saldırılarını,ABD nin Orta doğu politikalarının (Terörist saldırılarının)Avrupa uzantısı olarak görmeliyiz...
Avatar
yolumuz yol - 2 yıl önce
diline saglik
Avatar
Mucahit erol - 2 yıl önce
Yüreğinize sağlık hocam,zaten orta doğudaki bütün planların ve projelerin altında abd vardır,abd kendi ülkesini ve halkını dünyanın super gucu süper ülkesi yapmak için müslüman hristiyan dinlemiyor masum insanların kanını akitmaya devam ediyor bizim öncelikle tam bağımsız bir ülke haline gelip diğer ıslam ülkelerine öncülük yapmamız lazım aksine bu tür oyun ve planlarla dinimiz ayaklar altında ezilip duruyor,buna bir dur demek lazım artık!!!!!
Avatar
ali velicel - 2 yıl önce
Hepsi dogru.
Bu seytan abd ile ingilizleri ortadan
kaldirmadan orta doguya baris gelmez.
Avatar
Coşkun gün - 2 yıl önce
Doğru
Avatar
nilüfer - 2 yıl önce
Yüzde yüz katılıyorum.
Avatar
Hasan Kemal - 2 yıl önce
Muhteşem bir inceleme ve öngörü...! ellerinize sağlık.