Şam'a gitmek, BOP'u yırtmaktır


Adil Hacıömeroğlu

Adil Hacıömeroğlu

04 Mart 2015, 15:37

 Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek başkanlığındaki bir kurul Suriye’ye gitti. Çağrı Beşar Esat’tan gelmişti. Şam’dan uzanan dost el, Türkiye’de karşılık buldu ve hararetle sıkıldı. Suriye’ye giden kurulda farklı siyasal görüşten ve Türkmen, Kürt, Arap kökenli kişilerin bulunması ilginçtir. Kurul, bir Türkiye fotoğrafı gibiydi.

Perinçek başkanlığındaki kurul, 28 Şubat’ta Suriye’ye gitti. Üst düzey yetkililerce sıcak karşılandı. 3 Mart günü Esat kabul etti konuklarını. Karşılama ve uğurlama sıcaktı televizyonlardan izlediğimiz kadarıyla. İki komşunun arasında olması gereken içtenlik vardı ziyarette.

Suriye, emperyalist ABD’ce hedef gösterildi. İsrail ise perde arkasında oyun kurucuydu. Avrupalı emperyalistler de destekledi ABD-İsrail’i. Ne yazık ki Suriye’nin yanında olması gereken Türkiye ve bazı Arap ülkeleri de emperyalistlerin yanında yer aldılar. Dünyanın dört bir yanından teröristler devşirilerek ülke karıştırıldı. Suriye toprağı, on binlerce insanın kanıyla sulandı. Yüz binlerce Suriyeli evini barkını, kentini, ülkesini terk etti. Akla hayale gelmeyen barbarlıklar, vahşilikler yaşandı bu eski uygarlık ülkesinde.

Öteden beri Türkiye’nin Esat yönetimine destek olması gerektiğini savunduk. AKP iktidarının yaptığı yanlış işlere karşın muhalefet liderlerinin Şam’a gitmesini söyledik dilimiz döndüğünce. Emperyalizmin görevlendirdiği teröristlerin kuşatması altında olan kardeş ülkeye yardım elinin uzatılması Türk Ulusunun geleneklerine de tarihine de ulusal çıkarlarına da uygun olacağını vurguladık. Ne yazık ki muhalefet partilerinin yöneticilerinin çoğu, sözlerine “Diktatör Esat!” diyerek başladılar. Yani emperyalistlerin kurguladıkları söylemle yaklaştılar olaya.

Perinçek ve arkadaşlarının Şam’a gitmesi, Ortadoğu’daki kara bulutların dağılması adına önemlidir. AKP buyruklarıyla yayın yapan medyanın bu geziyi görmezden gelmesi çok da önemli değil. Türk halkı, bu güzel adımı görmüştür.

Gerek RTE gerekse Arınç’ın Perinçek ve arkadaşlarının Şam ziyareti karşısındaki tutumları öğretici olmalı herkes için. Nedense bu gezi, BOP eşbaşkanını ve onun Ağlak Bakanını çıldırtmıştır. Çünkü Şam’la kurulacak bir dostluk köprüsü emperyalizmin işbirlikçilerinin maskelerini indirecek ve gerçek herkes tarafından öğrenilecek. AKP’yi yıkmanın yolu, antiemperyalist duruşla olur. Emperyalist merkezlerden icazet alarak Cumhuriyet yıkıcılığı önlenemez.

Başta Doğu Perinçek olmak üzere Suriye’ye giden tüm yurtseverleri kutluyorum. Önümüzdeki günlerde Mısır, İran, Irak ve Tunus ziyaretleri yapmalarını beklemekte tüm kamuoyu.

Arap zemherisi sona ermekte... Bahar rüzgârlarıyla mevsim dönüşmekte. Ortadoğu baharı yaklaşmakta. Yalnızca Türkiye değil, tüm Ortadoğu halkları Atatürk’te birleşecek emperyalist boyunduruktan, yıkıcılıktan kurtulmak için.

Not: 10 Aralık 2012 günü yazdığım “Kılıçdaroğlu Şam’a Git!” başlıklı yazımın okunmasında yarar var.

http://adiladalet.blogspot.com.tr/2012/12/kilicdaroglu-sama-da-git.html

Adil Hacıömeroğlu
ulusalkanal.com.tr
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Ali Korkmaz - 3 yıl önce
yazarımızın dediği gibi biz de tebrikler diyoruz bu güzel ekibe. hükümetin ağlak bakanı nedense abdullatif şeneri hedef aldı. dengir mir mehmet fıratı da eleştirmesi gerekiyordu. madem ikisi de akp kurucusu.
Avatar
Özgen Kara - 3 yıl önce
Atatürk'ün '' Yurtta barış , dünyada barış '' ilkesinden ülkemizi saptıran emperyalizm ve onun aracılığını üstlenen AKP ; komşularımızla sorunlarımızı çoğaltmış , düşmanlığı körüklemiştir. İşte bu koşullarda Vatan Partisi lideri Sayın Perinçek'in ülkemiz adına Suriye ziyareti ,, hem komşularla dostluk adına , hem de AKP'nin sömürgen maşalığı maskesinin düşmesi adına çok önemli bir gelişmedir. Ortadoğu'da böyle dostluklar kurma etkinliklerinin artması , dünya barışı adına da umut vericidir. Sn. Adil Hacıömeroğlu , bu konuyu ayrıntılarıyla anlatan yazısını sunmuş okurlara.. Tşkkr.