Seçimi kim kaybedecek?


Ömer Yıldız

Ömer Yıldız

31 Ekim 2015, 08:33

PKK’nın alabildiğine destek verdiği, AKP harici hiçbir partinin giremediği coğrafyada, namlunun ucundaki seçmen ya herro diyerek HDP’ye, ya da merro diyerek AKP’ye oy vermek zorunda kalacaktır.
Türkiye’nindoğu ve güneydoğusundaki güvenlik zafiyetinden siyaseten kazançlı çıkan partiler, AKP ve HDP’dir. Diğer partiler buralarda siyaset yürütemediklerinden genel seçim yarışına bir sıfır mağlubiyetlebaşlamaktadırlar.

Bu bölgelerde AKP iktidarının açılım/çözüm hoşgörüsü olmasaydı PKK bu kadar rahat ve ayrıntılı örgütlenme yapamazdı.
HDP ve PKK için AKP, büyük bir veli nimeti.Ancak HDP ve PKK, AKP’yi gerektiği kadar değerlendirememiş, önlerine çıkan tarihi fırsatı berbat etmişlerdir. Tek avantajları, HDP’nin MHP ile yarışacak düzeyde kemikleşmiş bir seçmen kitlesine kavuşmuş olmasıdır.
HDP politikalarını destekleyen Kürtlerin, PKK’ya yaslanan HDP ile ülkemizin huzur ve güvenliğine hangi yönde katkı sağlayacağı esasında bellidir.
HDP, PKK eksenindeki politikalarını sürdüğü taktirde, uzun vadede Türkiye’nin birlik ve bütünlüğünü ayrıştırıcı, Kürtleri Türk Milletinden koparıcı bir etki sağlayacağını bir tespit olarak üzülerek ifade etmek isterim.
PKK’nın silahlı gücünü arkasına alan bazı partiler,bu günki güvenlik zafiyetlerinin sürmesi halinde AKP ve CHP içindeki kendileri gibi düşünmeyen Kürtleri zaman içinde “Ya bendensin, ya da Türk Milletinden yanasın”tercihine zorlanacağı da görünen bir gerçektir.
Kaldık ki bugün Türkiye, PKK isteklerinin tamamına “evet” dese dahi, PKK asla ne silahlarını teslim edecek, ne de kendini tasfiye edecektir.
Ta ki tıpkı Irak’ta ve Suriye’de olduğu gibi Türkiye’den koparılacak bir coğrafya ile kendi hayallerini gerçekleştirene kadar, öldürmeye ve yakıp yıkmaya devam edecektir.
Bu nedenle Türkiye hiçbir şekilde yıkıcı ve bölücülerle masaya oturmamalıdır. Hiçbir siyasi parti,demokratik bireysel özgürlükler haricinde siyaset üretmemeli ve Türk Milletine ve devletine daha fazla zarar vermemelidir.
Çünkü AKP hükümetinin açılım süreci denilen süreçte uyguladığı politikaların üzücü sonuçlarını bu millet fazlası ile yaşamaktadır.
AKP’nin kurulduğu günden beridir izlediği iç ve dış politikalar ne yazık ki Türk Devletinin ve Türk Milletinin lehine olmamıştır.
HDP ve PKK politikalarına hoşgörü gösteren ve destek veren diğer bir parti, YENİ CHP’dir.
YENİ CHP yöneticileri bu konuda hem açık,hem de örtülü siyaset izlemektedir.

AKP, YENİ CHP ve HDP, hangi ortak gerekçelerle ve hangi ortak hedeflerle anayasayı komple değiştirmek için yanıp tutuşmaktadırlar?
Bu partiler neden anayasanın değişmez maddelerini hedeflerine almışlardır?
Neden ısrarla anayasayı değiştirmek istemektedirler.

Bu konuda bu üçlüyle mecliste mücadele eden parti MHP olsa da, MHP’nin iktidar olma hırsından yoksunluğu vesiyasi risk almakta uzak bir politikaları MHP’yi seçmenin gözünde zayıf düşürmüştür.
Öyle ki yılların MHP’si, HDP kadar milletvekilini zor çıkarmıştır. Korkarım ki1 Kasım seçimlerinde 7 Haziran aldığı milletvekili sayısına dahi ulaşamayacaktır.
Anket sonuçları 7 Haziran benzeri sonuçlar öngörmektedir.
AKP-CHP koalisyon sanayici ve zengin iş adamlarının ticaretleri için, dolar ve avro hesapları için uygun bir çözüm olsa da, Türk Milletinin anayasal geleceği için uygun işbirliği olabilir mi?
Aynı şekilde AKP-HDP koalisyonu veya HDP’den ayrışacak küçük bir grubun AKP ile koalisyon kurmasının Türk Milletinin lehine olur mu?
Türk Milleti çıkmaz sokakta değildir.
Seçimlere hala 24 saat vardır.
Türk Milletine, Türk Devletine, Atatürk ilke ve devrimlerine tereddütsüz sahip çıkan VATAN PARTİSİ, Türk Milleti için geçerli iyi bir seçenektir.
Türkiye’nin VATAN PARTİSİ ’ne acilen ihtiyacı vardır.
Türk Milleti kendi geleceğini güvence altına almak için VATAN PARTİSİ’ni meclise taşımalıdır.
Her şeye rağmen karar Türk Milletinindir.
Türk Milleti kendine kimi layık görüyorsa onu seçecektir.
Sonradan ah vah etmenin de gereği de yoktur.

Ömer Yıldız
Ulusalkanal.com.tr

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
gungor Onan - 2 yıl önce
VATAN PARTISI, Turkiyenin yagane ASIL ,Temiz Partisidir .Sizi iktidarda gormek en buyuk arzumuzdur gerchek Turkler ichin. Saygilarimla