Sen Soros'un askeri misin!!?


Teoman Alili

Teoman Alili

29 Mayıs 2015, 16:02

 Bu seçimlere kadar yazacağım son yazı ve sert olacak. Aslında kendime sorduğum ve kendimin cevap verdiği soruyu şimdi herkesle paylaşıyorum. Türkiye her tarafı savaşlarla ve emperyalizmle kuşatılmış bir coğrafya oldu. Bu ortamda seçime giriyoruz. PKK "demokratik olun bizi meclise sokun yoksa savaş çıkarırız" diyerek "barış dolu" söylemler kullanıyor. CHP, yepisyeni olmuş, eskileri kaldırmış, "PKK meclise girse ne güzel olur" diyor. MHP, ne diyor, ben anlamıyor... AKP ise bildiğimiz gibi. Anketçilere bakarsak Eşbaşkanın AKP'si, "Tesev kurucusu Kemal" in CHP'si, Delta Force'un PKK'sı, Bahçeli'nin MHP'si meclise girecek.

MECLİSE BAK
Hayallerindeki meclise göz atalım. AKP'yi nasıl bilirsiniz? Hakkınızı helal ediyor musunuz? Sanırım seçim sonrasında birkaç kez bu sözleri söyleyeceğiz. Eşbaşkanın saltanatına esas başkanları son verecek gibi görünüyor. Yerine kim gelecek? Büyük ihtimalle esas başkanın emrinde olan kağıt ekonomisinin reisi Soros'un çok sevdiği Derviş destekli "Tesevli". Tek başına mı? Elbette hayır. Ya eşbaşkanla, ya PKK'yla ortak. Olmadı üçü bir arada. Zaten istenen üçünün bir arada memleketi yönetmesi. Neden olmasın ki? Emperyalizm için AKP lokma tatlısı, AKP artı Soros ballı lokma tatlısı üstüne de PKK al sana kaymaklı ballı lokma tatlısı. Lokma lokma yutacakları bir Türkiye.

GEZİ VE SONRASI
Gezi eylemleri başlarken akşam saatlerinde zamanla "açılımın" sözcüsü olarak nam salan Sırrı Süreyya Önder Gezi Parkı'nda dozerlerin önüne yattı. O sırada oralarda Amerikalı bir şarkıcının konseri vardı.Konserden çıkan kalabalık "ağaçlar kesilmesin" diye protestolara katıldı. Aaa "Teoman Alili'de AKP'liler gibi konuşuyor işte. Zaten belliydi bunların AKP'ye yamandığı" dedi sanki birileri. Birincisi yazdıklarım ve fikirlerim sadece beni bağlar ikincisi yazılanlar bütün olarak okunmalı. Gezi Parkı olaylarının başlangıcı Soros'un en etkili gençlik hareketi olan Sırp Otpor'un çalışma kılavuzunda yer alan "toplumsal olayları yönetme" başlığı altında yazılanlara çok benziyor. O kitapçıkta şöyle yazar: "Toplumsal bir olay çıkarılırken, olayın çıkarılacağı yere yakın yerlerde kitlesel olayların olmasına dikkat edin. Mesela maç, konser, tören gibi. Ayrıca sempatik bir konuyu siyasi hale getirin." Evet Gezi eylemi başlarken yaşananlar bu tanıma giriyor ama burası Türkiye, yok öyle. Eylemler devam ederken elbette batının asla hesap edemediği güç devreye girdi. Büyük Türk mucizesini yaratan büyük millet meseleye el koydu ve eline Türk bayrağı ile Atatürk resmi alarak o tarihi sloganı attı: "Mustafa Kemal'in askerleriyiz" Büyük millet en güçlü silahını kuşanıp, bayrağını eline alıp, padişahı deviriken mandacı olmayız, bizi Soros'un askeri yapamazsınız dedi. Büyük Türk gücü Soros'u yani emperyalizmi meydanda yine yeniyordu. Kim yendi onları? Sen yendin, biz yendik. Biz padişahı kendimiz deviririz sana ihtiyacımız yok dedik. Sözde değil özde "Mustafa Kemal'in askeri" olduğumuzu gösterdik. Kendini padişah sanan eşbaşkanları mandacı olarak değil, Kuvvacı olarak deviririz dedik. Devirdik... Önce barikatlarını yıktık, sonra duvarlarını. Şimdi barajlarını yıkacağız ama oyunları görmek zorundayız. Meydanda kazandığımızı masa başında teslim etmemeliyiz.

SOROS'A SORSAK
Birimiz gidip Soros'a desek ki: AKP zayıflasın, CHP'nin başına Açık Toplum Enstitüsü'nden destekli TESEV'in kurucusu "Dersimli" gelsin, PKK meclise girsin, Tr bilmem kaç kodlu şahıs daha etkili bir milletvekili olsun, Türkiye'de Atatürkçüler oylar bölünmesin diye progresive adı verilen sözde demokrasici ve insan haklarcı özde sahte sol ve liberallere oy versin, kağıt ekonomisinin en büyük temsilcisi Derviş yeniden ekonomi bakanı olsun, CHP'nin yerine yenisi kurulsun da Altı Ok'un sağına soluna, önüne arkasına kuşlar konsun, olmadı "asırlık çınar" denerek HDP ağacına benze ağaçlar Altı Ok'un yanına asılsın, CHP'de Mustafa Kemal'in askeriyim diyen milletvekili kalmasın... İster misin, dese sizce ne der? Biz "oylar bölünmesin diye, bunlara razı geliyoruz" desek, Soros yani O ismin şahsında ABD ne der sizce? Böyle bir durumda kimin askeri oluruz? Soros'un askeri olmaz mıyız? O zaman neden Gezi'den başlayarak tüm yurt çapında hem Padişahla, hem mandacılarla hem ABD'yle savaştık. Neden "Mustafa Kemal'in askerleriyiz" diye slogan attık. O sloganı attıysak şunu da bileceğiz: "Manda ve himaye asla kabul edilemez."

2010'DAN KALANLAR
6 Kasım 2010'da yazmışım. O sıralar sürgündeydim ve Kemal Kılıçdaroğlu ile Kemal Derviş'in havalanında buluşup, uzunca bir görüşme yaptığını öğrenmişim. Ardından bu yazı dökülmüş kalemimden: (..)Kemal Derviş Türkiye’nin sol partilerini bölme ve iktidardan indirme sorumlusu olarak çalışmadı mı? DSP’nin iktidarını bitiren adam olarak öne çıkmadı mı? Dahası İsmail Cem ve Hüsamettin Özkan’ı DSP’den koparıp yeni bir parti kurdurup sonra kendisi CHP’ye gitmedi mi? Hepsinin cevabı evet ve bütün bu gerçekler varken ne tesadüftür ki Kemal Derviş daha önce planlandığı ortaya çıkan bir havaalanı görüşmesinde adaşı Kılıçdaroğlu’yla görüştü. Ne olduysa o görüşmeden sonra oldu. Önder Sav’la Kılıçdaroğlu’nun arası açıldı, parti dengeleri değişti.(...) Mustafa Sarıgül’ün CHP’ye girmesine en çok karşı çıkanlar kimdi? Deniz Baykal ve Önder Sav. Baykal kaset komplosuna maruz kaldı. Kaset komplosu olmadan birkaç ay önce Sarıgül ABD’deydi. Önder Sav artık yok. Adaşların görüşmesinden hemen sonra. Bence çok ilginç. Bakalım yakında Sarıgül CHP’ye katılacak mı?(2010'da yazmışım. Bugün Sarıgül CHP İstanbul adayı) Şimdi gelelim 2010'da yazdığım yazının bana göre en çarpıcı bölümüne: (...)Türkiye’nin federasyon yapılması veya parçalanması için AKP yeterli değil bu yüzden kurucu partinin ele geçirilmesi lazım. Devrimle kurulan bütün ülkeler kurucu partilerin başına geçen liberal veya işbirlikçi yada yetersiz isimlerin iktidarında yok oldu. Romanya, Bulgaristan, Yugoslavya, SSCB v.s… Bence 2010'da yazılan yazının bugüne yansımaları dikkat çekiyor sizce Kemal Derviş'in tam seçim zamanında Türkiye'de olması çarpıcı değil mi?

HAYDİ YOLDAŞ, HAYDİ ARKADAŞ...
Mutlaka çok tartışılacak şeyler yazdım, belki yanlış düşündüğüm yerler de var. Biliyorum bu yazıyı okuyanlar içinde çok kırılanlar hatta bana küfür edenler bile var ama yazmak zorundaydım. Cumhuriyetçi,Milliyetçi,Laik,Halkçı,Devletçi ve Devrimciyseniz gelin bu oyunu bozalım. Bölün oylarını onların ve Vatan için oy verin. Farkları yok emin olun. PKK'yla açılım yapanla, PKK mutlaka meclise girsin diyenlerin arasında fark yok. Onlar konuşuyor, atıyor, tutuyor ama birileri yapıyor ve yaptı. Apo'yu sorguladı, Apo'yu yargıladı, Ermeni Soykırımı yalanını bitirdi, Eşbaşkanın cephesini yardı, Amerikan askerinin başına çuvalı geçirdi, medya tekelini kırdı, Gençliğe Hitabeyi anladı, Bursa Nutku'ndan emir aldı, hayal satmadı, meydanları zaptetti, padişah fermanını yırttı attı. Birileri yaptı, Vatan'ı VATAN yaptı. O halde sor kendine SEN KİMİN ASKERİSİN!!?


Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.