Sevr'e karşı ABD mandası Erdoğan'a karşı İhsanoğlu!


Mehmet Ali Güller

Mehmet Ali Güller

02 Temmuz 2014, 12:59

Ekmeleddin İhsanoğlu'nun ismi gerçekte Ekmeleddin Muhammed İhsan'mış, sonra İhsan'ı İhsanoğlu, Muhammed'i de Mehmet yapmış. Olabilir, tercihidir.

Zaten artık Kemal Kılıçdaroğlu'nun gönlünde o Ekmeleddin Kemal'dir!

'KEMALİST' EKMELEDDİN!


40 yıllık Ilımlı İslamcı'yı CHP tabanına aday diye yutturabilmek için oynanan oyunun yeni perdesinde, Anıtkabir ziyareti vardı!

Ekmeleddin İhsanoğlu'nu önce laik, sonra da sosyal demokrat ilan ettiler! Sırada "Kemalist" Ekmaleddin var!

Önce, "siz bakmayın onun kimliğine, Anıtkabir defterine neler neler yazacak, göreceksiniz" dediler. O imzaladı, üstünü danışmanı doldurdu!

Sırf bugünler için geçen sene yazdığı anlaşılan "Yeni Yüzyılda İslam Dünyası" kitabına dayanarak, onun "laik" olduğu iddia edildi. Oysa yazdıklarına bakılırsa, Ekmeleddin İhsanoğlu laik değil, zorlansa zorlansa Anglo-Sakson tipi seküler olabilirdi!

Yine o kitaba dayanarak, Ekmeleddin İhsanoğlu'nun Tayyip Erdoğan'dan farklı olarak Atatürk'e saygılı olduğunu, karşı olmadığını iddia ettiler. Oysa İhsanoğlu kitabında Atatürk'ten bir kez bahsediyordu ve orada da Atatürk'ün "hilafet karşıtı olmadığını" ispatlamaya çalışıyordu!

MANDACI KAFA

Ekmeleddin İhsanoğlu ismini savunamayan ve "mecburuz" diyen kimi CHP milletvekillerinin durumu vahimdir!

Zira Erdoğan'ı ancak ılımlı İslamcı bir adayla yıkabileceklerini sanmaktadırlar. Bunu da açık açık söylüyorlar, "Erdoğan'ı ancak benzeriyle durdurabiliriz", "Solcu, Atatürkçü, Cumhuriyetçi, laik adayla kazanamayız", "Ekmeleddin'in İslamcı kimliğiyle Erdoğan'ı yıkabiliriz" diyorlar...

Atatürk'ün partisinin bu temsilcilerle yönetiliyor olması, Atatürkçülük adına vahimdir!

Çünkü dün "Sevr'e karşı tek çare Amerikan mandasıdır" diyen zihniyetle, bugün "Erdoğan'a karşı tek çare Ekmeleddin'dir" diyen zihniyet, aynı zihniyettir!

Fakat tarih göstermiştir ki, yenilecektir!

Zira Türk milleti nasıl hem Sevr'e hem de seçeneği gösterilen Amerikan mandasına karşı bağımsızlık diyerek gerçek seçenek çıkarabildiyse, bugün de Erdoğan ve seçeneği gösterilen Ekmeleddin İhsanoğlu'na karşı bağımsızlık ve vatanseverlik diyerek gerçek seçeneği çıkaracaktır!

MUSTAFA KEMAL'İN

DEVRİMCİLİĞİ


Kimi CHP'liler bizi suçluyor...

Vay efendim CHP öyle ya da böyle Ekmeleddin İhsanoğlu'nu aday gösterdi, Aydınlık nasıl olur da başka aday ister, nasıl olur da CHP milletvekillerine çağrı yapar!

Yaparız, görevimiz! Tek bir CHP milletvekili yeni aday için imza atmasa bile, biz Erdoğan'a ve ona Çankaya yolu açacak sözde adaya karşı mücadele ederiz! Yılmayız, geri adım atmayız, durmayız!

Hepsi birden ne diyorlar? Güya Ekmeleddin İhsanoğlu Tayyip Erdoğan'ın, Selahattin Demirtaş da ikisinin seçeneği!

Yani siyasal İslamcı ve etnik ayrımcı cumhurbaşkanları adayı olsun ama Cumhuriyet'in adayı olmasın, öyle mi? Aydınlık'ı suçlayan CHP'liler işte bunu istiyor!

Fakat bize bunu kabul ettiremezler!

Biz, ikisi de Erdoğan'a Çankaya yolu açan bu sözde seçeneklere karşı çıkar ve son dakikaya kadar Cumhuriyet'in adayının Erdoğan'ın karşısına çıkarılması ve onu alaşağı etmesi için mücadele ederiz!

Mustafa Kemal'in devrimciliğinden öğrendiğimiz budur!

Mehmet Ali Güller
ulusalkanal.com.tr


Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.