Partisinin Grup Toplantısında Konuştu! Meral Akşener İsrail ve Hamas'ı Bir Tuttu

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında Hamas ve İsrail'i bir tuttu. Akşener, Hamas'ın Aksa Tufanı operasyonunu "terör saldırısı" olarak niteledi. Akşener, ayrıca NATO'nun genişlemesine karşı olmadıklarını belirtti.

Partisinin Grup Toplantısında Konuştu! Meral Akşener İsrail ve Hamas'ı Bir Tuttu

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında konuştu. Gündeminde İsveç'in NATO üyeliği ve İsrail'in Gazze'ye saldırıları vardı. Akşener, NATO'nun genişlemesine karşı olmadıklarını belirtti. Akşener ayrıca Hamas'ın Aksa Tufanı saldırısını "terör saldırısı" olarak niteledi. 

Meral Akşener NATO'nun Genişlemesine Karşı Olmadıklarını Belirtti

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, konuşmasında İsveç'in NATO üyeliği hakkında hükümete eleştirilerde bulundu. Rahip Brunson olayını hatırlatan Akşener, ". Dışarıda, konunun muhataplarına, adeta boncuk dağıtan, AK Parti iktidarı içeride ise, yazdığı senaryolar üzerinden, milletimizin, gözünü boyamanın, peşine düşmüş durumda." ifadelerini kullandı. Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İsveç'in NATO üyeliği ile ilgili sözlerini hatırlattı. Eski Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın "FETÖ’cülerden, PKK’lılardan, diğer terör örgütü üyelerinden, terör suçları sebebiyle, Türkiye’ye iadesini istediğimiz isimlerin, iadesi konusunda, bize, tek bir karar gelmedi." ifadelerini de hatırlatan Akşener şöyle konuştu:

- Konuyla ilgili, gelinen son noktada ise, öğrendik ki; İktidar, İsveç’in katılım protokolünü imzalayıp, Gazi Meclisimize göndermiş. Hadi bakalım, buyurun buradan yakın. Yani önce esip gürlediler, sonra hiçbir şey almadan, ‘şak’ diye, protokole imzayı çaktılar. Bu yaklaşım, size de tandık geldi mi? Biz, Rahip Brunson olayında ve Kaşıkçı davasında da, bunu yaşamamış mıydık? Değerli dava arkadaşlarım kararı elbette yüce meclisimiz verecek; ancak iktidar da, bu konudaki sorumluluğunu, bilmek zorunda. Bununla birlikte, F16’lar konusunun, Türkiye açısından, fevkalade önemli olduğunun da altını çizmek istiyorum. Vaziyetin vahameti ortadayken, siyasetin, İsveç sosuna batırılması, çok açık söylüyorum, Türk milletine yapılan, büyük bir ayıptır.

Akşener, NATO'nun genişlemesine karşı olmadıklarını belirtti. Akşener, "Biz, İyi Parti olarak sorumlu muhalefet anlayışımız çerçevesinde, buradan, bir çağrıda bulunuyoruz. Biz, NATO’nun Genişlemesine karşı değiliz. Ancak, söylenen bunca sözden, olan biten, onca hadiseden sonra, bu millete ve onun seçilmiş temsilcilerine, bilgi vermek ve onları, ikna etmek zorundasınız. Bunun için, derhal Gazi meclisimizde, bir genel görüşme açılmasını, teklif ediyorum." dedi. 

Meral Akşener Hamas'ın Aksa Tufanı Operasyonu'nu "Terör Saldırısı" Olarak Niteledi

Akşener'in gündeminde Siyonist İsrail-Filistin arasında süren savaş da vardı. Akşener, İsrail'in tüm insani değerleri hiçe saydığını söyledi. Netenyahu'yu "katil" olarak niteleyen Akşener, "İsrail, Gazze’yi, adeta bir atış talimi alanına çevirdi" dedi. Akşener, Hamas'ın Siyonist İsrail'in işgaline karşı başlattığı Aksa Tufanı operasyonunun terör saldırısı olduğunu öne sürdü. Akşener, "amas’ın terör saldırılarında binden fazlası sivil olmak üzere, 1400 İsrail vatandaşı, hayatını kaybetmişti. İsrail’in karşı saldırılarında ise dört binden fazla sivil Filistinli, hayatını kaybetti" dedi.

Akşener İsrail ve Hamas'ı Bir Tuttu

Akşener, konuşmasının devamında İsrail ve Hamas'ın aynı olduğunu öne sürdü. Akşener, şöyle konuştu:

- Ölen sivillerin, 1700’ü ise ne acıdır ki, çocuktu. Evet, ne yazık ki 1700 günahsız çocuk, Netanyahu terörünün, kurbanı oldu. Rastgele ve vicdansızca atılan bombalar 1700 çocuğu öldürdü. O bombalar, masum insanları öldürdü. O bombalar, hastanede, yeni doğmuş bebekleri öldürdü. O bombalar, güvenli bir yere ulaşmaya çalışan, aileleri öldürdü. Bir çatışma, ancak bu kadar onursuz olabilir.
- Bir devlet insanı, ancak bu kadar vicdansız olabilir. Ama dünya, yaşananlara bu kadar kayıtsız kalamaz kalmamalıdır. İnsanlık suçu işleyenlere karşı, ısrarla sergilenen diplomatik nezaket, derhal rafa kaldırılmalı ve gerçekler, tüm çıplaklığıyla konuşulmalıdır. O gerçek de şudur Netanyahu, bir savaş suçlusudur. Netanyahu, bir bebek katilidir. Sivilleri, çocukları öldüren Netanyahu terörüyle, müzik festivalinde gençleri tarayan, Hamas terörü, aynı şeydir. Ve sıfatına bakılmadan, hak ettiği gibi, bir katil gibi, bir terörist gibi muamele görmelidir.
- Gazze’de, savaş suçu işleniyor. Gazze’de, insanlık suçu işleniyor. Gazze’de, terör suçu işleniyor. Ve savaş diye ambalajlanan, bu devlet terörüne karşı en büyük tepkiyi vermesi gereken, ABD Başkanı, 'büyük demokrat' Biden, Netanyahu’ya, destek üzerine destek yağdırıyor. Sözde demokrasinin beşiği Amerika, sözde eşitliğin, özgürlüğün sembolü Amerika, yüzyılın en vahşi sivil katliamına, düpedüz sponsor oluyor. Gerçekten ibretlik.
# meral akşener # İyi Parti # hamas # israil # aksa tufanı