Soğuk Savaş’ın zehirli meyvesi İncirlik


Bülent Esinoğlu

Bülent Esinoğlu

11 Ağustos 2015, 11:18

Ruslar Kars Ardahan ve Boğazları güya istiyordu. Osmanlıdan kalma Amerikan mandacıları,  M. Kemal’in ölümünden sonra, ortaya çıkmak için yakaladıkları bu fırsatı iyi değerlendirdiler.

Belki de, ABD’nin ülkemizde, başlattığı büyük psikolojik savaş, yani Soğuk Savaş başlatılmış oldu.

Amerika bizi Komünizmden kurtaracaktı. Anlayacağımız, Amerikan Mandacılığı Cumhuriyet döneminde, böylece yeniden yaşayacaktı.

1951 yılında, inşasına “üs yok tesis var” diye başlanan İncirlik, 1954 yılında Amerikan Hava Kuvvetlerine verildi.

Ülkemiz aleyhine ilk icraatı; 1960 yılında oldu. İncirlik’ten kalkan, U-2 casus uçakları Rusya semalarında dolaşmaya başladı. Ruslar uçağı, Rus hava sahasında düşürdü.

İncirlik’in, Türkiye’nin tüm komşularıyla arasını açacak bir araç olduğu, aslında, bu U-2 olayı ile ortaya çıkmıştı.

İncirlik Türkiye’yi İran’a, Suriye’ye ve Rusya’ya yani bölge ülkelerine düşman etme aracı olarak işe başlamıştı.

Amerika’nın ilk ve ikinci Irak saldırılarında, İncirlik yukarıda ifade etmeye çalıştığım görevi fazlasıyla icra etti. Etti ve Büyük Kukla Kürdistan’ın ilk parçası olan Barzanistan’ı kurdu.

2006 yılında Lübnan İsrail savaşında kullanıldı.

İncirlik, Amerika’nın kriz bölgelerine müdahale aracı olarak kullanıldı. Bölge de, Türkiye dostu olan ne varsa paramparça etti.

İncirlik bir anlamda Tamamen Türkiye’ye karşı kullanıldı.

Amerika’nın ülke içinde yarattığı iklim sayesinde, PKK güç kazandı. Ülke bütünlüğü saklanamayacak kadar su yüzüne çıktı.

Amerika’nın bölgede henüz işi bitmediğinden, İncirlik’in de işi bitmemişti. Amerika Suriye ve Irak’ta kendisine bağımlı rejimler yaratarak bölge çıkarkarlarını koruyacaktı.

Yeniden İncirlik’e geldi.

PKK terörü ile mücadele edebilmek adına, Amerika’nın bölge çıkarları için bir kez daha İncirlik’i kullanmasına izin verildi.

İncirlik’in, gene, Türkiye çıkarlarına karşı kullanılacağı kısa tarihin öğretisidir.

Ben daha da ileri giderek, şunu söylüyorum. Şimdi 300 rambo ile başlayan İncirlik macerası, PKK’yı ülke içinde korumaya kadar dönüşecektir.

İncirlik’i kurtarmadan, kendimiz Amerika’dan kurtaramayız. Amerika ile beraber bölgede yapacağımız hiçbir iş olamaz. Olursa da, Türkiye’nin yıkılmaya biraz daha yaklaşması olur.

Bunları biz biliyoruz da, TSK bilmiyor mu? Bizden daha fazlasını biliyor.

Hayati ve varlığımızı ilgilendiren bir işimizi de, ne olur, Amerika işin içinde olmadan yapalım.

Korkuyorum bu işin sonunda; Amerika İncirlik’ten PKK adına Türkiye’yi vuracak.

Bülent Esinoğlu
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Uzay Khan - 2 yıl önce
Uyan Türkiye uyan!!Kamyonlarla yüklü bombalar nerden geliyor nasil pkknin eline geciyor..Incirlik üzerinden Türkiyeye giriyor,düsmana ülkenizde üst veriyorsunuz,