banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

Beşiktaş o çağrıya kayıtsız kalmadı! Avrupa Ampute Futbol Şampiyonası finalinin Vodafone Park'ta oynanacak

Ampute Milli Takımı'nın finali Vodafone Park'ta oynama isteğine Beşiktaş'tan yanıt geldi.

SPOR 08.10.2017, 12:25 08.10.2017, 13:52
Beşiktaş o çağrıya kayıtsız kalmadı! Avrupa Ampute Futbol Şampiyonası finalinin Vodafone Park'ta oynanacak

Milli takım oyuncusu Gazi Osman Çakmak Rusya'yı yendikleri maç sonrasında yayıncı kuruluşa "Finali Vodafone Park'ta oynamak istiyoruz." demiş ve bu talep gündem olmuştu. Beşiktaş, Ay-Yıldızlılarımızın finale yükselmesi durumunda zemin çalışmalarının yarıda kesilerek turnuva finalinin Vodafone Park'ta oynanacağını duyurdu.

İşte Beşiktaş'ın açıklaması:

Vodafone Park’ın zemininde 1 Ekim 2017 Pazar günü oynanan Beşiktaş - Trabzonspor maçının hemen ertesinde, 2 Ekim 2017 Pazartesi günü milli maç arası ve arkasından gelen ilk maçımızın Gençlerbirliği takımıyla deplasmanda, Ankara’da oynanacak olması nedeniyle, 20 gün süreyle kapsamlı bir bakım çalışması başlatılmıştır.Bakım çalışması Ağustos sonu itibarı ile planlanmış olup dünyanın en güzel statlarından biri olan Vodafone Park’a yakışan bir zemin oluşturmak amacıyla halihazırda devam etmektedir.

Bu çalışma kapsamında Beşiktaş’ımızın milli maç arasında yapacağı hazırlık maçı da dahil olmak üzere, tüm karşılaşmalar Vodafone Park dışında bir sahada oynanacak şekilde planlanmıştır.Vodafone Park’ta oynanması planlanan resmi ve gayrı resmi muhtemel karşılaşmalar noktasında bu durum Türkiye Futbol Federasyonu ile de paylaşılmıştır. 

Bununla birlikte Ampute Futbol Milli Takımımızın EAFF Avrupa Ampute Futbol Şampiyonası'nda çeyrek finalde son dünya kupasının sahibi Rusya’yı 2-1 mağlup ettiği maç sonrası Ampute Milli Takım’ımız oyuncularından Gazi Osman Çakmak’ın yayıncı kuruluşa “Finali Vodafone Park’ta oynamak istiyoruz” sözleri ülkemizin her ferdi gibi bizi de duygulandırmış, derinden etkilemiştir.

Bu vesileyle Beşiktaş Kulübü Yönetim Kurulu bugün yarı final karşılaşmasına çıkmadan önce hem Ampute Milli Takımımıza final yolunda yeni bir moral ve motivasyon kaynağı hem de “Türkiye’nin Mutluluk Merkezi” olan Vodafone Park’ın yeni bir milli zafere ev sahipliği etmesi hayaliyle devam eden zemin bakım çalışmasını yarıda keserek, finale yükseleceğine tüm kalbimizle inandığımız Ampute Milli Takımımızın final karşılaşmasını yapması için hazırlanması kararı almıştır.

Millilerimize bugün oynayacakları yarı final karşılaşmasında başarılar diler, finale yükseldikleri taktirde Vodafone Park’ta oynanacak final karşılaşmasında büyük Beşiktaş ailesi olarak tüm kalbimizle ve gururla yanlarında olacağımızı kamuoyuna saygılarımızla duyururuz.

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P