TFF yayın hakları ihalesinin iptal edildiğini açıkladı! Süper Lig ve 1. Lig maçları nereden yayınlanacak?

Türkiye Futbol Federasyonu, bir süredir görüşmelerin sürdürüldüğü Trendyol Süper Lig ve Trendyol 1. Lig yayın hakları ihalesi ile ilgili önemli bir açıklama yaptı. TFF'den yapılan açıklamada, teklif bedellerinin yetersiz bulunması nedeniyle ihalenin iptal edildiği belirtildi.

Yasin Kerim Aşan Yasin Kerim Aşan
TFF yayın hakları ihalesinin iptal edildiğini açıkladı! Süper Lig ve 1. Lig maçları nereden yayınlanacak?

Trendyol Süper Lig ve Trendyol 1. Lig'in önümüzdeki 3 sezonunu kapsayacak yayın haklarıyla ilgili süreç devam ediyor. beIN Sports ve Saran Medya'nın teklif verdiği ve bir süredir görüşmelerin sürdürüldüğü ihaleyle ilgili Türkiye Futbol Federasyonundan (TFF) önemli bir açıklama geldi.

TFF'den yapılan açıklamada, teklif bedellerinin yetersiz bulunması nedeniyle Yayın İhale Komisyonu tarafından ihalenin iptali yönünde tavsiye kararı alındığı ifade edildi.

TFF'nin açıklamasında, "Yayın İhale Komisyonunun gelen teklifleri yetersiz bulduğu gerekçesiyle aldığı ihalenin iptaline yönelik tavsiye kararı, TFF Yönetim Kurulu tarafından değerlendirilmiş ve bu doğrultuda yayın ihalesi iptal edilmiştir. TFF Yönetim Kurulu tarafından alınan karar gereği Yayın İhale Komisyonunun önerileri doğrultusunda belirlenen yayın ihalesi muhammen bedeli ve diğer kriterlerin sağlanması şartıyla, Süper Lig ve 1. Lig yayın haklarının devrine ilişkin olarak tüm ilgililere 2 Mart Cumartesi günü saat 13.00'e kadar tekliflerini iletmeleri için süre verilmiştir." ifadelerine yer verildi.

Süper Lig ve 1. Lig yayın haklarının kapsamı ve sağlanması gereken asgari şartlar hakkında bilgi almak isteyenlerin, en geç 1 Mart Cuma günü saat 17.00'ye kadar Türkiye Futbol Federasyonu ile iletişime geçmesi istendi.

Kaynak: Anadolu Ajansı

TFF maç yayın ihalesi saran medya BeIN Sports