TBMM'nin bayrağı indiriliyor


Oktay Yıldırım

Oktay Yıldırım

01 Temmuz 2014, 12:15

Bu ne bir kışlanın içindeki bayrağı indirmeye ne de polis karakolunun bayrak direğine tırmanmaya benzer. TBMM’deki bayrak indiriliyor…

Diyeceksiniz ki, “orada o kadar milliyetçi geçinen adam var, Atatürkçülüğü de vatanseverliği de kimseye bırakmazlar, onlar oradayken nasıl indirecekler?”

Bizzat onlar indiriyor…

Önce o kışlanın içindeki bayrağı indirdiler. İndirene hiçbir şey olmadı. Tepki gösterdik. İsyan ettik. Sonra unuttuk. Olayın sadece eylem kısmını gördük çünkü…

“Alnının çatından vurulmalıydı” dedi Bahçeli… Ne vatansever adam(!)

İkinci kez Gaziosmanpaşa’da denendiğinde bacağından vurdular.

Bayrak korundu yani… Rahat olabiliriz…

Dedim ya olayın sadece eylem kısmını görüyorduk.

Ama arka planda TBMM’deki Türk bayrağı indiriliyordu. Farkına bile varamadık…

Şimdi başa dönüyorum. Ve sonunda o bayrağın nasıl indirildiğini anlatacağım…


Arkasında Hep İsrail Vardı

Tayyip Erdoğan, hiç yalanlayamadığı o mektupta, İsaac Morton Abramowitz’e, kendisini Genelkurmay Başkanı Hilmi Özkök ile görüştürmesi için yalvarırcasına ricacıydı. Mektubun sonunda şöyle diyordu:” Daima sizin olan Tayyip Erdoğan…”

“Daima sizin…”

Daima onlarındı.

Abramowitzlerin ayarladığı görüşmeler, gizli anlaşmalar ve eşbaşkanlık göreviyle geçen 12 yılın perdesi, “one minute” tiyatroları ve iç politika popülizmiydi. “Eyyy İsraillll” diye üst perdeden efelenmeler ve otobüste dağıtılan bedava alışveriş fişleri dolduruyordu miting meydanlarını.

Ama beri tarafta…

İsrail ne istediyse veriyordu


Irak’ın bölünmesi ve Kürt bölgesinin ayrılması ikinci İsrail’in kurulmasıydı. En çok o çalıştı bunun için. 1 Mart tezkeresi için adeta çırpındı.

Yahudi Kuruluşları Birliği’nden cesaret ödülü alan tek Müslüman’dı. Amerika Irak’ı bölüp ikinci İsrail’i kurmak için 1,5 milyon Müslümanı öldürüp bir o kadar Müslüman kadına tecavüz ederken o, Wall Street journal’a, “Şu anda Irak’ta savaşan kahraman kadın ve erkek Amerikan askerlerinin evlerine zaferle dönmesi için dua ediyorum” diyordu.

Soner Yalçın Kayıp Sicil kitabında güzel derlemiş. Cumhuriyet tarihinde ilk defa Theodor Herz’in ve Siyonizmin anılmasına izin veren, bunun için de Milli Kütüphane Konferans salonunu tahsis eden yine oydu.

İsrail Suriye’deki gizli nükleer reaktörü vurmak istediğinde hava sahamızı tahsis den de oydu.

Mavi Marmara üzerinden kuru gürültü çıkarırken Kıbrıs etrafındaki bütün gaz rezervlerini, münhasır ekonomik bölgeler ilan eden İsrail’e de o peşkeş çekti…

Müslüman’a bakın…

Son Perde Sahnelenirken

Ve Kürdistan’da buluştular. Ya da ikinci İsrail’de… Bakın buluşanlara…

PKK liderlerinden Mustafa Karasu yazdı: “Türkiye Kuzey Irak ve Rojava ile Misak-ı Milli’sini yenilemelidir…” Yani sınırları değişmelidir.

Yiğit Bulut, Başbakanın baş danışmanıdır. Sıkça tekrar ediyor: “Kürdistan kurulursa Türkiye genişler…”

Beşir Atalay açıklıyor, açılım yasası TBMM’ye geliyor ve dağdan inenler siyasete girecek…

Apo destekliyor: “Bu yasa devletin hayrına…”

İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman, ilan ediyor: “Öyle görünüyor ki bağımsız bir Kürt devleti engellenemeyecektir.”
İsrail’e hizmet etmek uğruna Türkiye’yi nereden nereye getirdiklerini bir kez daha göstermek AKP Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik’e düşüyor: "Eskiden bağımsız bir Kürt devleti mevzuu Türkiye için savaş nedeni sayılıyordu. Hatta Kürdistan kelimesi bile insanları sinirli ve agresif yapmaya yeterliydi. Ama onların adı Kürdistan ve bunun kabul edilmesi gerekli. Eğer Irak bölünürse ki, bu kaçınılmaz görünüyor; onlar bizim kardeşimizdir… "

Kürdistan’ın kurulması demek, Türkiye’nin yıkılması demektir. Peki, bu yıkılan Türkiye’nin duasını kim okuyor dersiniz? Ermeni cemaati Patrik Genel Vekili Aram Ateşyan: “Her ayinde çözüm süreci için dua ediyoruz…”

Aman ne güzel…

Peki, bütün bu devlet yıkma bayrak indirme işleri hukuka aykırı olur mu? Elbette hayır, durumun hukuken de onaylanması gerekiyor. Yargıtay dediğin niye var? Hemen veriyor kararı: “Türkiye Kürdistan Demokrat Partisi kurulabilir

Eee… Hukuk devleti değil miyiz? Partinin kurucuları da bu “hukuk devleti”nin ne kadar düşmanı, sırtından bıçaklayanı varsa onlar: Şeyh Sait, Seyyit Rıza, Mahmut Berzenci, Molla Mustafa Barzani, hazırladığı Kürdistan haritasını Ermeni Boğos Nubar Paşa ile birlikte 1919’da Paris Konferansına sunan Cibranlı Halit…

Şimdiki kurucusu M. Emin Kardaş da zaten şöyle diyor: “Kürdistan devleti Kürtlerin devleti ise, ben de bir Kürtsem onu kendi devletim gibi hissediyorum…”

Kürdistan’ın tam olarak kurulması için petrolünün satılması lazım… Barzani’nin yasadışı ortağı AKP ve haber bültenlerine düşüyor, ilk alıcısı da İsrail…

Demokrasinin gözünü seveyim. Uyuşturucu gibi. Kolunu kesiyorlar anlamıyorsun.

TBMM’deki Bayrak İndiriliyor


İşte bu demokrasi TBMM’deki bayrağın indirilmesine de itiraz etmiyor. Bayrağın indirilmesini, “IŞİD Türkiye sınırına bayrak dikti” ya da “IŞİD Kâbe’yi yıkacağını duyurdu” şeklindeki dehşet haberleriyle perdeliyorlar. Kötü olan IŞİD ya… Barzani IŞİD’e karşı mücadele ediyor ya hesapta… İyi oluyor böylece ve yaptıkları da… Kerkük’ü alıyor mesela, yarın Musul da teslim edilecek IŞİD tarafından. Böyle kurulacak Kürdistan.

Ya da eksik olmasın, Devlet Bahçeli beyimiz çıkıp bir açıklama yapıveriyor: “Bağımsız ve onurlu bir ülkede bayrak tehdit altında olamaz. Bayrak düşüyorsa hiç birimiz ayakta kalamayız…”

Ne kadarda süslü ve ağır perdeler bunlar…


Çünkü TBMM’deki bayrağı AKP değil CHP ve MHP indiriyor. Bu süs püs, bu şatafatlı sözler o yüzden…

Yukarıda yazarken bile kalbime ağrılar saplayan olayların bir tek nedeni ve sonuca ulaşmasının bir tek yolu var: Tayyip Erdoğan’ın cumhurbaşkanı olması… Bu yüzden şöyle diyor konuşmalarında: “Farklı bir Türkiye’nin temelleri atıldı…”

Farklı… Artık Türkiye Cumhuriyeti olmayacak… Başka bir şey olacak.

Bayrağın indirilmesi budur. Onu da CHP ve MHP sağlıyor ve TBMM’deki Türk Bayrağını elleriyle indiriyorlar. Ekmeleddin İhsanoğlu’nun adaylığına imza atan her vekil, bu günahın ortağıdır. Çünkü o, Tayyip Erdoğan’ın bir devlet Başkanı olarak Türkiye’yi teslim almasını sağlayacak olan göstermelik adaydır. Tayyip Erdoğan’ın kazanması Kürdistan ya da İkinci İsrail’in kurulmasıdır.
Kürdistan’ın kurulması, Türkiye’nin yıkılmasıdır. Türk bayrağının TBMM’den indirilmesidir…

Şimdi otursun kendine “milliyetçiyim, vatanseverim, Atatürkçüyüm, ulusalcıyım” diyenler…

Otursunlar yumuşak döşeklerinde… Sokaklara dökülmesinler, seslerini çıkarmasınlar, bayrak namustur deyip sahip çıkmasınlar…
Buna karşı koyabilmek için bir tek imza atması gereken vekiller, o imzaları atarak kurtarmasınlar onurlarını…

İşte bu sınav onların sınavıdır…

Ellerinde bayrağın ipi, aşağı doğru çekiyorlar…

Oktay Yıldırım
ulusalkanal.com.tr

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
naciye baybars - 3 yıl önce
canım vatanımın geldiği şu hale bakın.dün mahalleden bir gençle konuştum, cumhurbaşkanlığı için kime verecen dedim,vallahi abla dedi,bilirsin ben mhp liyim ama benim için mhp bitti,o yüzden tayyipe verecem işte türkiyemizin bu iki partinin yüzünden geldiği hale bakın.yazıklar olsun.o kadar yazacak çok şey varki..:(
Avatar
denizli horozu - 3 yıl önce
Bundan 12yil once baykalin hatas 2007 de bahcelihin hatas 2014 bahceli ve kilicdaroglunun hatasi bunlar bakar kor olmuslar bunlar gorevde olduklari surece onlar cirit atmaya devam ederler bukadar pasifize olmaya hakkiniz yok
Avatar
MÜRVET MAİDE ALPASLAN - 3 yıl önce
i̇şgal kuvvetleri̇ni̇n savaşarak başaramadiğini masabaşinda i̇srai̇l abd avrupa ve akpkk gerçekleşti̇ri̇yor.. türki̇ye cumhuri̇yeti̇ devleti̇ edi̇rneden hakkari̇ye türki̇e di̇r mi̇sakki mi̇lli̇ sinirlarimiz kiyamete kadar asla deği̇şmi̇yecek bi̇ze rahat huzur yoksa hi̇ç ki̇mseye yok..
Avatar
Niyazi Özel - 3 yıl önce
"ya i̇stiklal ya ölüm" atamızın parolasının zamanı gelmiştir.bu meclisden umut beklemek beyhudadır..
Avatar
hatice deveci - 3 yıl önce
80 li̇ yillarda üni̇versi̇teyi̇ terketti̇m o gün ki̇ gençli̇k toplumsal olaylara daha duyarliydi,korku i̇kdi̇darininetki̇si̇yle analar bablar çocuklarini koruyucu kollayici oldu,çükkü çocuklari tutuklanip yokadi̇lebi̇li̇yordu rte daha kapsamli çikti ülke atasina düşman toprağina sahi̇psi̇z sanki̇ kapi̇lali̇zm ,emperyali̇st düzen kasip kavurdu ortaliği ,kafalarina göre yasa deği̇şti̇rdi̇ler aç çok ülkemde umudumuz kirilmasin di̇lekleri̇yle
Avatar
Seher Sofuoğlu - 3 yıl önce
emine tarhan hanım bizi her bakımdan iyi temsil edebilir, mükemmel bir cumhurbaşkanı olur, buna fazlası ile layıktır ancak seçimde %10ları bile tutturamaz! bu toplumsal dinamik içinde ekmel bey iyi seçimdir, zayıf da olsa bir şansı var...