Türkiye, ABD ile savaşıyor


Rıza Zelyut

Rıza Zelyut

22 Eylül 2015, 15:17

Türkiye’nin son 35 yılda PKK ile mücadele ettiğini sananlar yanılıyor.
Türkiye asıl bu kanlı örgütün arkasında bulunan ABD ile savaşıyor.
Türkiye sadece ABD ile değil; baştan başa PKK destekçisi kesilmiş olan Avrupa Birliği ile savaşıyor.
Ve aslında Türkiye uluslararası tefeci sermaye( emperyalizm) ile savaşıyor.

***

Sömürgeci gelişmiş ülkeler, son yüz senedir politikalarını daha derinleştirdiler. Şimdi bunlar dünyayı finans-kapital üzerinden sömürmekteler. Tekelci kapitalizmin bizim gibi gelişmekte olan veya geri kalmış ülkeleri sömürmesi için bu ülkelere rahatça girmesi; borsa, faiz, senet, döviz oyunları ile oraları çarpıp geri dönmesi gerek.
Türkiye’den her sene 50 milyar dolar para götürüyorlar bu yolla.
ABD; işte bu düzenin koruyucusu…
Ordusunu da bu iş için kullanıyor.
İşin sadece petrolle ilgili olduğunu sananlar da bu yüzden yanılıyorlar.

***

Peki tefeci sermaye Türkiye’nin sınırlarından nasıl girecek?
Sınırları yıkarak…
Bunun için de ulus devleti ya zayıflatacak ya da tamamen ortadan kaldıracak…
Bu yüzden önce bir kara propaganda başlatıyor:
Ulus devletlerin dönemi bitmiştir…
Bu kirli propagandada kendisine bağlı medyayı, liberal denilen işbirlikçi aydınları, bazı sivil toplum kuruluşlarını kullanıyor. Demokrasi, sivil toplumun güçlendirilmesi, yerel yönetimlerin geliştirilmesi, insan hakları gibi kutsal değerleri, milli birliği yıkacak biçime getiriyorlar.
Türkiye Cumhuriyeti’ne karşı 30 yıldır yürütülen 2. Cumhuriyet propagandasının sebebi tam da budur.
Yetmiyor bu elbette…
Ulus devleti yıkmak için mikromilliyetçi(şovenist) örgütler imal ediyor. PKK bu yüzden ortaya çıkartılıyor.
Bu sürece ek olarak mikrodinci örgütleri de devreye sokuyor: El Kaide, Taliban, IŞİD, Boko Haram gibi yapılanmalar, Amerikan kuluçka makinelerinde imal ediliyorlar.

***
Bugün Türkiye PKK ile mücadele ederken arkasında duran Amerika ile görünmeyen bir savaş yürütüyor. Amerikan yönetimi ikide bir PKK’nın Suriye kolu YPG’yi desteklediğini açıklıyor. Geçen gün ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü John Kirby, yeniden“Biz YPG'yi terörist örgüt olarak değerlendirmiyoruz. Suriye'de, IŞİD'e karşı mücadelede başarılarını da kanıtladılar. IŞİD karşıtı gruplarla ki bunlar başarılılar, başarılı da olabilirler, birlikte çalışmayı sürdüreceğiz.”dedi.
Oradan gelen işarete göre davranmayı bir refleks haline getiren CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu daha da ileri giderek, “PKK Kandile’e çekilse bile silah bırakmaz. Çünkü IŞİD ile savaşıyor!” diyerek korumacılıkta ABD’yi bile geride bıraktı.
Uluslararası tefeci sermayenin Türkiye içindeki temsilcileri basının önemli bir bölümünü kontrol ettiklerinden bunlar da yayınlarda PKK’ya ve onun siyasal uzantısı HDP’ye arka çıkan bir politika izliyorlar. Bunun için de vahşi IŞİD’i göstererek kamuoylarını kandırıyorlar.
El Kaide ve IŞİD gibi örgütler konusunda da uzman olan Kanadalı Profesör MichelChossudovsky
de açıkladı ki IŞİD, ABD tarafından imal edilen bir örgüttür. Batı kamuoyları bunlar gösterilerek korkutulmakta ve PKK da bunlarla savaşan kahraman örgüt haline getirilerek yasallaştırılmak istenmektedir.
Aslında PKK’nın IŞİD ile savaştığı da yoktur. Çünkü PKK, Amerikan silah uzmanlarından bomba ve taktik alarak bütün gücüyle Türk ordusuna karşı tuzak kurmakla meşguldür. Gel gör ki medya aracılığıyla yürütülen kara propaganda o kadar etkili olmuştur ki PKK’nın IŞİD ile savaştığı yalanına Türk kamuoyunun bir bölümü de inandırılmıştır.
Tekrar ediyorum: Türkiye bugün PKK ile değil, onun arkasına mevzilenmiş olan ABD ve Avrupa Birliği ile mücadele yürütmektedir. Ülkeyi kaplayan Tayyip Erdoğan nefreti yüzünden bu savaştaki yerimizi doğru tespit etmez isek ülkemizin çekeceği acılar daha artacaktır.

Rıza Zelyut
ulusalkanal.com.tr
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Kemal - 2 yıl önce
Riza beyin bu yazisini çerçeveletip basta tum chp orgutlerine asmak gerek, doğru söze ne denir?
Avatar
ilker - 2 yıl önce
anlat.. anlat... dilimizde tüy bitti. cevremdeki herkesi bilgilendiriyorum. kanıt gösterek daha ne yapayım vatanım için ?
Avatar
Cem Hayrullah Özbudun - 2 yıl önce
Artık düşman safından çıkıp kendi safımıza dönme ve yarım kalan bağımsızlık savaşımızı tamamlamamızın vakti çoktan gelip geçti bile. Atamızın yaptığı gibi, (geçici de olsa ortak menfaatlerimiz adına) tekrar Rusya ve diğer yan komşularımız ile itifak kurup omuz omuza emperiyalism kuşatmadından kurtulmak zorundayız.

ABD, AB ve NATO'dan oluşan ve Patronları (Zionism'in Orta Doğu Bayii) İSRAİL tarafından yönetilen "truva atını" acilen sınır dışı edip bir "iç muhasebe" yapma vakitidir...aksi taktirde ortada T.C. diye birşey bırakmayacaklar. Rusya-Çin-İran-Suriye-İrak (ve emperyalismin kanlı pençelerinden kurtulmak için çırpınan bir çok diğer ülkenin) yanında ve hatta (yaklaşık 100 yıl evvel yaptığımız gibi) önünde yer almak zorundayız...ziyan edilecek saniyemiz bile kalmadı..
Avatar
Pepelek - 2 yıl önce
İyi de o zaman Vatan ile CHP niye ittifak etmeye çalıştı?