banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

26.08.2016, 10:59

Türkiye'ye geçmiş olsun

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na Artvin’de, Şavşat-Ardanuç yolunda suikast girişiminde bulunuldu. Kılıçdaroğlu ve yanındakiler bu hain pusudan yara almadan kurtuldu. Bir erimiz şehit oldu ve iki astsubayımız yaralandı. Şehit Mehmetçiğimize Tanrı’dan rahmet, yakınlarına sabır, Türk Ulusuna başsağlığı dilerim. Yaralı askerlerimize acil şifalar... Kılıçdaroğlu’na da Türkiye’ye de büyük geçmiş olsun.

Kılıçdaroğlu’na kurulan hain pusu korumalarının uyanıklığı sayesinde fark edildi ve teröristler amaçlarına ulaşamadı. Böylece Türkiye, büyük bir hain tuzaktan kurtuldu.

Kemal Bey’in canına kast etmek isteyenler PKK’lılar. Peki, neden Kılıçdaroğlu?

15 Temmuz darbe kışkırtması sonrasında Kılıçdaroğlu Türk Milleti’nin yanında yer aldı. Türkiye’nin birliği için çaba gösterdi. 15 Temmuz’da Türkiye’ye yapılan ABD saldırısı karşısında, Kılıçdaroğlu yönetimindeki CHP, vatan cephesi safında bulundu. Hem de kararsızlık göstermeden... CHP’nin ulusun yanında yer alması, başta ABD emperyalizmi olmak üzere onun taşeronlarını rahatsız etti. Peki, bu taşeronlar kimler? FETÖ, PKK ve PKK’nın kuyruğuna takılan sahte sol...

15 Temmuz sonrası Türk Ulusunun kenetlenmesi, ABD hesabına terör eylemi yapanların sonunu getirecek bir birlikti. Çünkü etnik köken, inanç ayrılıklarına dayalı siyaset anlayışı bir anda ortadan kalkmış, vatanı ve ulusun birliğini koruma ideali ön plana geçmişti. İşte, CHP de bu birliğin göbeğinde yer almıştı.

Kılıçdaroğlu, CHP yönetimine geldikten sonra başta PKK olmak üzere yabancı/düşman istihbarat örgütlerinin denetiminde olan bazı sol gruplara hoşgörüyle bakıldı parti yönetimince. Onların “barış, demokrasi, özgürlük” sözcükleriyle gizlemeye çalıştıkları Türkiye düşmanı tavırları görmezden gelindi. Zaman zaman bu gruplarla özellikle de HDP/PKK ile barış bloğu oluşturma girişimleri oldu. Hatta Kemal Bey ve parti sözcüleri HDP’nin dışlandığı siyasal arenada, bu partinin dışlanmaması gerektiği savundular. HDP/PKK’nın hızla halk desteğini yitirdiğini ve bu nedenle de sivil halka (özellikle Kürt kökenli yurttaşlarımıza) karşı acımasız eylemler yaptığını görmek istemediler. Her “Solcuyum!” diyeni sol sandılar. Oysa o sol sandıkları gruplar, solculuğu çoktan bırakıp emperyalzimin buyruğuna girmişlerdi.

Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi’nin canına kıyan hain terör örgütü, bu kez Kılıçdaroğlu’nu hedef aldı. Amaç, emperyalizmin bölme planlarını Türkiye’de uygulayarak iç savaş çıkarmak... Ülkemizin birliğini bozmak...

Başta Kılıçdaroğlu olmak üzere CHP yöneticilerinin emperyalizme şirin görünme tavrından vazgeçerek kurucu değerleri savunma zamanıdır. Türkiye, kurucu değerlerine kavuştuğunda emperyalizmi de onun desteklediği terörü de yener.

Adil Hacıömeroğlu
ulusalkanal.com.tr
Yorumlar (1)
abrek 3 yıl önce
hala terörün sahibini göremedi. olay sonrası yaptığı konusmada "pkk" diyemedi..
hele ki merdan yanardağ'ın twitti ise tam bir şok etkisi yarattı.