"Uyan artık... At üzerinden şu ölü toprağını"


Ömer Yıldız

Ömer Yıldız

20 Şubat 2016, 13:06

21 Şubat 2016 tarihinde,14 00 – 15 00 saatleri arasında İSTANBUL/Beşiktaş Demokrasi Parkında asker ve polis şehitlerimizin acılarınıyüreğinde hissedenlerin bir eylemi var.

Eylemin fikir babası ve planlayıcısı BİR GRUP EMEKLİ LEVENT VE TÜRKİYE SEVDALISI insanla, onlara destek Türkiye Emekli Subaylar Derneği İstanbul şubeleri ile Emekli astsubaylar derneği İstanbul Şubeleri, şehit aileler derneği ve polis emeklileridir.

İstanbul halkı ayağa kalk!...

İstanbul’da yaşayan emekli asker ve polis kardeşlerim, emekli paşalar, emekli emniyet müdürleri Beşiktaş’ta buluşalım.

Vatan sathında şehit olan meslektaşlarımıza sahip çıkmak için, ülkenin iç barışına destek olmak için ses verelim, yollara düşelim.

Beşiktaş’ta, Sarıyer’de, Eyüp’te, Üsküdar’da, Kadıköy’de, Beykoz’da, Fatih’te Kâğıthane’de, Gaziosmanpaşa’da bir adımlık mesafede oturan, İstanbul’da yaşayan asker ve polis emeklileri dostlar yanınıza alacağınız üç beş vatandaşla beraber Beşiktaş’a akın ediniz.

Ankara’nın göbeğinde hunharca öldürülen asker ve sivil vatandaşlarımız için, Güneydoğumuzda Vatanı için şehitliği göze alan, şehit olan asker ve polislerimize sahip çıkmak için haydi, akın akın Beşiktaş’a.

Dış düşmanla girişilecek bir mücadeleyi kazanmanın yolu yurtta barıştır. Ülkemizin içindeki bölünmelere sebep olanlara inat, emperyalizmin borazanlığını yapan işbirlikçilerine inat, birlik ve beraberliğimizi sağlamak için inisiyatif almanın zamanıdır.

Güneydoğuda hain ve işbirlikçi PKK ve uzantılarına tenezzül etmeyen halkımıza sahip çıkmak için, onlara destek olmak için, yedi düvelin ülke coğrafyamızdaki oyununu bozmak için haydi akın akın Beşiktaş’a.

Türk Milleti için, vatan için, bizlerin ve gelecek nesillerimizin özgürce yaşaması için, çoluğunu çocuğunu düşünmeden VATAN HAİNLERİNİ yok etmek için ölüme koşan kahramanaskerlerimize ve polislerimizesahip çıkmak, moral vermek için bayrağını alda gel.

Bu mücadele siyaset üstüdür. “ Yurtta Sulh Cihanda Sulh” diyenlerin mücadelesidir.

Yıkıcı ve bölücüye, haine ve işbirlikçisine dur demek içindir.

Bir grup emekli levent ve Türkiye sevdalıları adına hatta tüm emekli subay ve astsubaylar adına, tüm emekli polislerinin hissiyatına ses veren bir basın açıklaması yapan Etkinlik Başkanı Vedat ERSİN Beyin “TERÖR DEN KORKAN VE SİNENLER DAHA BETERİ İLE YÜZLEŞİRLER.” Sözü ile yazımı noktalarken, noktasına virgülüne dokunmadan yayınladıkları basın bildirisini aşağıda sizlerle paylaşıyorum.

UYAN ARTIK. AT ÜZERİNDEN ŞU ÖLÜ TOPRAĞINI.

1.Kutsal vatanımız TÜRKİYE' in bölünmez bütünlüğü uğruna hain ve bölücü teröristlerle canı pahasına mücadele eden kahraman asker ve polislerimizi tümgücümüzle destekliyoruz.

2.Görsel ve yazılı basında yer alan bazı kendini bilmezlerin bölücü teröristlere destek verir gibi hareket etmeleri ve askerimizi, polisimizi adeta katliam yapıyormuş gibi akıl ve mantık dışı iddialarla suçlaması bizleri derinden üzmekte ve yaralamaktadır.

3.Bu ülkede bölücüler ve vatan hainleri ile namussuzlar kadar bizim gibi ülkesini seven namuslu vatandaşların da cesur olmaya ve seslerini yükseltmeye hakkımız ve sorumluluğumuz olduğuna inanıyoruz.

4.Yukarıda özetle açıklanan gerekçe ile asker ve polisimizi haklı mücadelesinde onlara moral desteği vermek ve bu uğurda şehitlik, gazilik gibi onurlu ve nurlu bir mertebeye ulaşmış olanları bir daha anmak için 21 Şubat 2016 Pazar günü saat 14.00 da Beşiktaş Demokrasi Parkında bir basın açıklaması ile açık hava toplantısı niteliğinde bir etkinlik yapmayı kararlaştırdık.

5. Söz konusu etkinlik ve benzeri etkinliklere BİR İNSANLIK SUÇU OLAN TERÖRE KARŞI GELMENİN VE ONLARLA MÜCADELE ETMENİN EN ETKİLİ YÖNTEM OLDUĞUNA İNANIYORUZ.

6. Her gün şehit haberlerinin geldiği ve bu durumun kanıksandığı ülkemizde ARTIK ÜZERİMİZDEKİ ÖLÜ TOPRAĞINI ATARAK UYANMAMIZ VE ÜLKEMİZE DAHA ETKİN ŞEKİLDE SAHİP ÇIKACAK DURUŞU SERGİLEMEMİZ GEREKTİĞİNE İNANIYORUZ.

7. Söz konusu etkinlik hiç bir partinin ve ideolojinin desteklenmesi maksadıyla yapılmayacak ve güncel konularla bağdaştırılmayacak özen ve tutumla gerçekleştirilecektir.

8. Belirtilen gün ve saatte bizimle olacaklara gönülden teşekkürlerimizi şimdiden arz ederiz, Lütfen bizimle olmak isteyeceklere gerekli duyuruyu yapın. Mazereti olmadan katılmayacak olanlara da yine de sağ olsunlar diyoruz ve iyi uykular diliyoruz.

NOT. Söz konusu etkinlik 17 Şubat günü ANKARA da meydana gelen menfur olay öncesi kararlaştırılmış ve mülki makamlara bildirilerek gerekli kanuni formaliteler tamamlanmıştır. Bu menfur terör olayı dahi yukarıdaki etkinliğin ne kadar gerekli olduğunu göstermektedir.

SON SÖZ :
TERÖR DEN KORKAN VE SİNENLER DAHA BETERİ İLE YÜZLEŞİRLER.
BİR GRUP EMEKLİ LEVENT VE TÜRKİYE SEVDALISI ADINA

Vedat ERSİN
Etkinlik Başkanı21 Şubat 2016 Pazar günü saat 14 00 de Beşiktaş Demokrasi Parkında görüşmek üzere…

Ömer Yıldız
Ulusalkanal.com.tr

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.