Yeni CHP, Apo'yu serbest bırakmayı planlıyor?


Ömer Yıldız

Ömer Yıldız

27 Ekim 2015, 11:57

Bu saatten sonra, AKP şunu yaptı bunu yaptı demeye gerek var mı?

AKP ile ilgili yazıp çizmenin anlamı kalmadı değil mi?

Ama acı bir gerçek ki, AKP hala yüzde kırklara yakın seyrediyor ve hala meclisteki partiler AKP’ye rakip olamıyorlar.

Neden?

AKP’nin AÇILIM siyasetine alternatif olmaya çalışan YENİ CHP, başka bir kulvara girerek yıkıcı ve bölücü Kürtçülere özgürlük için çırpınır görüntüsü veriyor.

Amblemi, şekli ve görüntüsü CHP’ye benzese de, Kılıçdaroğlu’nun YENİ CHP’sini Atatürk’ün partisi sayılabilir miyiz?

Atatürk ve altı okun arkasına saklanan YENİ CHP yönetim kadroları, Türk Milletine ve altı oka sahip çıkmak adına bir adım dahi atmıyor değil mi?

YENİ CHP, sanki “bir görevli” gibi anayasamızın değişmez maddelerini değiştirmeyi hedefleyerek, yeni bir anayasa peşinde, “Kürt sorununu ben çözerim” diye ortalıkta geziniyor ve Suriye ve Kuzey Irak eksenli ABD planlarına paralel olarak Türkiye’de bir şeyler yapmaya çalışıyor izlenimi veriyor.

Ne yazık ki göz göre göre Türk halkı YENİ CHP kayığına biniyor.

YENİ CHP adeta bir şişme bot gibi.

Hani şu vatansız kalıp da ölüm pahasına Avrupa’ya kaçmaya çalışan garibim Suriyelilerin şişme botlarına benziyor. AKP ile korkutarak, para ve çeşitli ekonomik vaatleri ile iknaya çalışarak hedeflediği anayasa değişikliği ile Türk Milletini yıkıcı bölücü Kürtçülük batağına çekmeye çalışıyor.

Niçin böyle yazıyorum?

Mesela, CHP Genel Başkan Yardımcısı Selin Sayek Böke, terörün çözümü için masaya oturacakları örgütlerin içinde PKK’nın olup olmadığı sorusuna “Tabii ki PKK da var” cevabını vermekten çekinmiyor?

Mesela Genel başkan yardımcıları Murat Özçelik de ben ve çevrem HDP’ye oy verdik demedi mi?

APO’yu da cezaevinden salıverme planını çoktan yapmadı mı?

Bunu da nereden mi çıkardım?

CHP’NİN TÜRKİYE’NİN KÜRT SORUNUNA BAKIŞI,ÇÖZÜM ÇERÇEVESİ kitapçığında açılımla ilgili ayrılıkçı Kürtçülük lehine çok şeyler yazılmış. On altıncı maddeye de “Hasta tutukluların cezaevinden salıverilmesi temel insan haklarının vazgeçilmez bir gereğidir. Demokratik, insan haklarına saygılı bir ülkede hasta tutukluların yaşam hakkının bir müzakere konusu yapılması kabul edilemez….” Diye yazmış.

Yani üstü kapalı APO’yu hapisten hasta diye çıkaracağız demiş.

YENİ CHP gibi Türk Milletinin bir diğer çıkmazı da MHP’dir.

MHP’nin de ne yapmak istediğini anlamak mümkün değildir. Ama buna rağmen, bir çok insan “ehven-i şer” diye MHP’ye sahip çıkmıştır.

Dünden beridir, bir MHP’linin de içinde olduğu acı bir haber, gazetelerde dolaşıyor.

RTÜK, TRT’de yayınlanan bir programda, “Tam 27 yıl tanrılar gibi konuştular. Firavunlar gibi saltanat sürdüler. Yediler, içtiler, kustular. Bol harcırahlar, hususi vagonlar, yatlar sürgün ettikleri, padişahların saraylarında şahane hayatlar. Zevk, eğlence alemleri. Vur patlasın, çal oynasın. Her gün bayram, her gün seyran. Altta kalanın canı çıksın. Altta kalan halktı, altta kalan köylüydü. Amma nutuklarda, amma afişlerde ‘Köylü Milletin Efendisidir’ diye yazıyordu. Halkı ve köylüyü, ‘efendimiz sensin’ diye soydular. Ne utandılar, ne doydular?” sözünü Atatürk’e hakaret saymamış.

Hangi akla hizmetse MHP’li üye de AKP’li üyelerle birlikte hareket ederek, bu sözleri Atatürk’e hakaret kabul etmemiştir.

Meclis dışında Atatürk’e ve Türk Milletine sahip çıkacak parti yok mudur?

Elbette vardır.

Meclis dışı partilerden Vatan Partisi, kadroları ve olanakları ile meclisteki partilere alternatif bir partidir. Vatan Partisi Türk Milletince denenmelidir.

Şimdilerde birileri çıkıp CHP varken Vatan Partisine oy verilmez diyor.

CHP elbette ki Atatürk’ün partisidir. Aynı şekilde Türk Milleti de Atatürk’ün milletidir. Türk Devletinin kuruluş değerleri de Atatürk’ün değerleridir.

Ama ne yazık ki YENİ CHP, bu değerlere adeta sırtını dönmekte ve adeta ABD dizaynlı bir görüntü sergilemektedir.

YENİ CHP’nin terk ettiği altı oka şimdilerde Vatan Partisi sahip çıkmaktadır.

Bunu görmemek için kör olmak gerekir.

Seçimlere şunun şurasında üç beş gün kalmıştır.

Türk Milleti, ya kendi değerlerine sahip çıkacak, ya da ya da kendi vatanında sürgün hayatına mahkûm olacaktır.

Karar Türk Milletinindir.

Ömer Yıldız
Ulusalkanal.com.trYorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.