banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

12 gündür haber alınamıyor

MUĞLA'nın Seydikemer İlçesi'nde 12 gün önce evden çıkan ve akli dengesinin yerinde olmadığı belirtilen 57 yaşındaki Hatice Çetinkaya'dan bir daha haber alınamadı.

YURT 20.07.2015, 13:39 20.07.2015, 13:41
12 gündür haber alınamıyor

Hatice Çetinkaya, kardeşi Mustafa Çetinkaya ile birlikte yaşadığı Dereköy Mahallesi Dikmendibi Mevkii'ndeki evinden 8 Temmuz'da ayrıldı. Dağlık alanda kaybolan Çetinkaya'dan o tarihten bu yana haber alınamadı. Daha önce de kaybolan ve civar köylerde bulunan Çetinkaya, köylüler tarafından bir süre arandı. Hava sıcaklığının artması nedeniyle kardeşinin hayatından endişe eden Mustafa Çetinkaya, dün sabah saatlerinde Seydikemer İlçe Jandarma Karakol Komutanlığı'na giderek yardım istedi. Bölgeye gelen jandarma ekiplerinin de gün boyu aradığı Çetinkaya'nın izine rastlanılmayınca Muğla İl Jandarma Komutanlığı'ndan destek istendi. Bölgeye gelen 17 kişilik jandarma komando timi, saat 09.00'dan itibaren Çetinkaya'yı aramaya başladı. Komandolar, Çetinkaya'nın gitmiş olabileceği yaklaşık 5 kilometre çapındaki ormanlık alanı taradı.

Hava sıcaklığının son 5 gündür aşırı derecede yükseldiğini belirten Mustafa Çetinkaya, "Kardeşimin yüzde 45 akli dengesinin yerinde olmadığına dair raporu var. Daha önce de kaybettik. 15- 20 gün sonra bulunduğu olmuştur. Ancak havanın aşırı sıcak olması nedeniyle endişelendik. Sağolsun jandarmamız geldi arama yapıyor. Bir an önce bulmayı umut ediyoruz" dedi.

Dereköy Mahallesi Muhtarı Şakir Küçükçakır da aramalara katılan jandarma ekiplerine teşekkür etti. Köylülerin 12 gündür Çetinkaya'yı aradığını kaydeden Küçükçakır, "Daha önce de kaybolduğu oldu. Ormanda su ve yiyecek bulup bir şekilde hayatta kalıyor. Biz yaşadığını düşünüyoruz. En kısa zamanda sağ salim bulunacağına inanıyoruz" diye konuştu.

DHA 

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P