banner1198

banner1199

banner1197

Ağrı 31 Mart 2019 yerel seçim sonuçları!

Ağrı Belediye Başkanlığını kazanan Savcı Sayan, "Bundan sonra bana oyunu vermiş vermemiş olsun, bana hakaret edenler dahil herkes benim ağabeyimdir, kardeşimdir. Herkese hizmet boynumun borcudur." dedi.

YURT 01.04.2019, 08:05 22.04.2019, 21:16
Ağrı 31 Mart 2019 yerel seçim sonuçları!

Ağrı Belediye Başkanlığını AK Parti adayı Savcı Sayan kazandı.
Kesin olmayan sonuçlara göre, Savcı Sayan 23 bin 779, HDP adayı Abdurrahman Doğar 15 bin 928 oy aldı.

Sayan'ın özgeçmişi-
Sayan, 24 çocuklu ailenin 12. çocuğu olarak 1971 yılında Ağrı'da dünyaya geldi. İlk, orta ve lise öğreniminin ardından İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesini bitirdi. Bir süre öğretmenlik de yapan Sayan, ulusal kanallarda yorumculuk, bölgedeki töre cinayetleri üzerine yazdığı makaleler çeşitli gazetelerde yayınlandı. Sayan, ayrıca gençlik üzerine kitaplar yazdı. Tarım ve inşaat sektörüyle de uğraşan Sayan, evli ve bir çocuk babasıdır.

Kesin olmayan sonuçlara göre Ağrı Belediye Başkanlığını kazanan AK Parti'nin adayı Savcı Sayan, partililerin Dörtyol Kavşağı'ndaki kutlama programına katıldı.

Ellerinde Türk bayrakları ve parti bayrağı taşıyan kalabalığa seslenen Sayan, kent için yarından itibaren çalışmaya başlayacaklarını ifade etti.

Sayan, "Ağrı'ya canım feda, siz benim her şeyimsiniz. Bu saatten sonra ölsem bile gözüm arkada kalmayacak, size kurban olurum. Bugün Ağrı'nın kaderini, tarihini değiştirdiniz. Artık yepyeni bir Ağrı ile karşı karşıyayız. Esir düşen, başkalarının işgaline uğrayan, başkalarının eline düşen Ağrı'yı kurtardınız. Bundan sonra bana oyunu vermiş vermemiş olsun, bana hakaret edenler dahil herkes benim ağabeyimdir, kardeşimdir. Herkese hizmet boynumun borcudur." diye konuştu.

Sayan, kendisinin bir siyasi parti için değil Ağrı için seçildiğini ifade ederek, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Ağrılılar, siz çok büyük bir iş başardınız. Siz dünyaya, Türkiye'ye tarihi bir ders verdiniz. 'Ağrı düşmüş yerlerde sürünüyor, bir daha kalkamaz' diyenlere, dünyanın en büyük cevabını verdiniz. Siz benim başımı Ağrı'nın başı kadar yükselttiniz. Ben size yanlış yapabilir miyim, sizi unutabilir miyim, aranıza ayırım koyabilir miyim, Bu partidendir, şu partidendir diyebilir miyim? Biz artık hep birlikte Ağrı'yız."
Seçim süreci boyunca kendisini destekleyen MHP, BBP, sivil toplum kuruluşları, partililer ve kanaat önderlerine teşekkür eden Sayan, "Bundan sonra bizim ayrımız, gayrımız yok. Biz hep birlikte hareket edeceğiz." ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA
Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P