banner1198

banner1199

banner1197

Ayder Yaylası'nda kar yağışı

- Rize'nin Çamlıhemşin ilçesine bağlı ünlü turizm merkezi Ayder Yaylası'na kar yağışı turizmcileri memnun etti

YURT 02.12.2016, 15:18 02.12.2016, 15:43
Ayder Yaylası'nda kar yağışı

RİZE (AA) - Rize'nin Çamlıhemşin ilçesine bağlı ünlü turizm merkezi Ayder Yaylası'ndaki kar yağışı turizmcileri memnun etti.
Doğu Karadeniz'de yüksek kesimlere kar yağarken, Ayder'de beyaz örtüye büründü.
İlçenin yüksek kesimlerinde iki gündür aralıklarla devam eden kar yağışı, bugün de Ayder Yaylası'nda etkili oldu. Dünyaca ünlü Ayder Yaylası'nda da kar kalınlığının 10 santimetreye ulaşması, turizmcileri memnun etti.
Karayolları ekipleri ise iş makineleri yardımıyla yolu araç trafiğine açık tutmak için çalışmalarını sürdürüyor.
Ayder Turizm Derneği Başkanı Ömer Altun, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kar yağışı olacağını duyan bir çok turistin yaylaya konaklamak için geldiğini ifade eden Altun, "Türkiye'de ender bir tabiat yapısına sahip olan Ayder Yaylası, yılın 12 ayı da turizme tam kapasite hizmet vermeye çalışıyor." dedi.
Altun, Ayder Yaylası'nın doğal güzellikleri ve kaplıcalarının yanı sıra mevsimsel güzelliklerinin de dikkat çekici olduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti:
"Yapılması planlanan Rize Havalimanı ve Ayder Kayak Merkezi'nin hayata geçmesiyle Ayder Yaylası'nın ülke turizminin cazibe merkezlerinden biri olacak. Kayak merkezi tamamlandıktan sonra turizm gelirlerinin kat kat artacağını düşünüyoruz. Çayın alternatifi olan turizmin gerçek değerine ulaşacağına inancımız tamdır. Yayla yolunda iş makinesiyle sürekli kar temizliği yapılıyor. Yol 24 saat ulaşıma açık tutuluyor. Ziyaretçileri bu güzellikleri görmeye davet ediyorum."

Ayder Yaylası'nda işletmecilik yapan Onur Yaşar ise iki gündür aralıklarla kar yağışı olduğunu belirterek, "Yaklaşık 10 santimetreye kadar kar var. Ayder her mevsim olduğu gibi kışında ayrı güzel. Biz de hem bunun keyfini çıkarıyoruz hem de vatandaşlarımıza bu güzel doğa da hizmet etmiş oluyoruz." dedi.
İşletmeci Murat Yazıcı da yaz boyunca turizmin doğal güzelliklerini yaşadıklarını şimdi ise Ayder Yaylası'nın beyaz gelinliği giydiğini kaydetti.

Yorumlar (0)
20°
kapalı
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P