banner1199

banner1197

Elazığ, Çanakkale ve Amasya'da bugün okullar tatil mi? (9 Ocak Çarşamba)

Çanakkale'nin Yenice ilçesinde, olumsuz hava şartları nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bugün ara verildi.  Amasya'da yoğun kar yağışı nedeniyle il genelinde ilk ve orta dereceli okullar bugün tatil edildi.  Elazığ'da yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime bugün ara verildi.

YURT 09.01.2019, 00:19 09.01.2019, 00:25
Elazığ, Çanakkale ve Amasya'da bugün okullar tatil mi? (9 Ocak Çarşamba)
Çanakkale'nin Yenice ilçesinde, olumsuz hava şartları nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bugün ara verildi.  

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, kentte 5 gündür etkili olan kar yağışı nedeniyle, Yenice genelindeki tüm ilk ve orta dereceli okullarda bir gün süreyle eğitime ara verildiği belirtildi.  

Öte yandan meteoroloji yetkilileri, olumsuz hava koşullarına karşı tedbirli olunması uyarısında bulundu.

Amasya'da kar yağışı nedeniyle eğitime ara verildi
Amasya'da yoğun kar yağışı nedeniyle il genelinde ilk ve orta dereceli okullar bugün tatil edildi. 

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, il genelinde yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşullarından dolayı, bugün ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün süreyle ara verildiği belirtildi. 

Açıklamada, hamile ve engelli kamu personelinin de izinli sayılacağı bildirildi. 

Amasya Valisi Osman Varol sosyal medya hesabından, "İl merkezi ve ilçelerimizde devam etmekte olan yoğun kar yağışı ve soğuk havaya bağlı olumsuz koşullar nedeniyle, sağlığınız ve güvenliğiniz için, 9 Ocak 2019 Çarşamba günü, il genelindeki okullarımızda eğitime bir gün ara verdik"  paylaşımında bulundu.

Elazığ'da okullar bugün tatil
 Elazığ'da yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime bugün ara verildi.
İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, yoğun kar yağışı nedeniyle bugün il genelindeki tüm ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 1 gün ara verildi.
Öte yandan etkili kar yağışı nedeniyle Diyarbakır'a ulaşım sağlayan kara yolu ulaşıma kapandı. Araçların güzergahtan geçişine izin verilmiyor.
Karayolları ekiplerince yol açma çalışması sürüyor.
Kaynak: AA
Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P