banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

Fatih Altaylı'dan polislere küfür! Soruşturma başlatıldı

Park etmenin yasak olduğu alana aracını çektirmek isteyen Habertürk yazarı ve programcısı Fatih Altaylı'ya trafik polisi izin vermedi. Polislere "haysiyetsiz adamlar" diyen Altaylı, küfür ederek uzaklaştı. Fatih Altaylı'nın görüntülerinin internete düşmesinin üzerine olayla ilgili soruşturma başlatıldı

YURT 17.10.2018, 16:10 17.10.2018, 16:57

Polisle bir süre tartıştıktan sonra polisin yanından ayrılan gazeteci Fatih Altaylı polislere küfürler savurdu, "onların şerefini de..." dedi.

"Hastayı almak için araba geliyor, kadın evde ölüyor ve sen burada bana ambulans gelsin diyorsun. Haysiyetsiz adamlar sizi." dedi

Yoldan geçen bir vatandaş "onların şefleri var, git onlara söyle" demesi üzerine Fatih Altaylı "onların şeflerini de... hepsini de..." diyerek uzaklaştı.

Hakkında Soruşturma Başlatıldı
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın, görevli trafik polisine hakaret ettiği iddiasına üzerine gazeteci Fatih Altaylı hakkında, ''kamu görevlisine görevi nedeniyle hakaret'' ve ''tehdit'' suçundan soruşturma başlattığı belirtildi.
Gazeteci Fatih Altaylı'nın dün Şişli'de aracını yasak yere park ettiği için tartıştığı öne sürülen trafik polisine hakaret ettiği iddiasına ilişkin soruşturma başlatıldı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın, ''kamu görevlisine görevi nedeniyle birden fazla kez hakaret'' ve ''tehdit'' suçundan başlattığı soruşturma kapsamında, Altaylı'nın ''şüpheli'' sıfatıyla karakolda ifadesinin alındığı öğrenildi.
Polis merkezi tarafından tutulan evrakta, Harbiye Mahallesi Abdi İpekçi Caddesi üzerinde çok sayıda yasak park anons edilmesi üzerine bahse konu yerde araç içinde sürücüsü bulunmayanlara cezai işlemlerin yapıldığı, araç içerisinde bulunan sürücülerin ise sözlü şekilde uyarıldığı belirtildi. 

Burada ''34 .... ....'' plakalı araç içerisinde bulunan sürücünün, ''Aracın Fatih Altaylı'ya ait olduğunu ceza yazılamayacağını söylediği'' akabinde de tüm uyarılara rağmen aracın kaldırmaması üzerine cezai işlem uygulandığı ifade edilen evrakta, ''Bu sırada Fatih Altaylı olay yerine gelerek, 'Araç, hasta bekliyor, insan olsanız azıcık halden anlarsınız, sizi şikayet edeceğim, sizi mahvedeceğim' diye tehditlerde bulunmuş, görevli polis memuru da 'Şikayet etmek sizin yasal hakkınız edebilirsiniz' şeklinde cevap vermiştir.'' ifadeleri yer aldı.

Altaylı'nın daha sonra trafik polisine hakaret ettiği ve bu hakaret içeren ifadeleri bir vatandaşın cep telefonuna kaydettiği, görüntüleri de görevlilere teslim ettiği aktarılan evrakta, görevli polis memurunun bu konuyla alakalı olarak polis merkezine müracaata bulunarak Altaylı'dan şikayetçi olduğu kaydedildi.

Kaynak: AA
Yorumlar (0)