banner977

banner1066

Meteorolojiden Marmara ve Ege bölgelerine kritik uyarı: Pazar gününe kadar sürecek (Hava durumu)

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM), Marmara ve Ege Bölgelerinde kuvvetli rüzgar ve fırtına beklendiğini duyurdu. Bugün öğle saatlerinden itibaren kuvvetlenecek rüzgar ve fırtınanın 31.03.2019 sabah saatlerinden sonra etkisini kaybedeceği tahmin ediliyor

YURT 28.03.2019, 14:12 28.03.2019, 14:14
Meteorolojiden Marmara ve Ege bölgelerine kritik uyarı: Pazar gününe kadar sürecek (Hava durumu)

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM), önemli uyarıda bulundu.

Açıklamaya göre, Marmara ve Ege Bölgelerinde kuvvetli rüzgar ile fırtına bekleniyor.

Yapılan duyuruda şunlar belirtildi:

"Kuzeybatı kesimlerde bugün (28.03.2019 Perşembe) öğle saatlerinden itibaren kuvvetlenecek rüzgarın kuzey yönlerden Marmara ve Ege’de kuvvetli zaman zaman fırtına (50-70 km/saat), Marmara'nın güneybatısı (Çanakkale, Balıkesir, Bursa'nın batısı) ve Kuzey Ege’de (İzmir'in ve Manisa'nın kuzeyi) fırtına zaman zaman kuvvetli fırtına (70-90 Km/saat) şeklinde esmesi beklenmektedir. Kuvvetli rüzgar ve fırtınanın 31.03.2019 sabah saatlerinden sonra etkisini kaybedeceği tahmin ediliyor. Fırtınanın oluşturabileceği ulaşımda aksamalar, çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır."

ZİRAİ DON UYARISI

Zirai don tehlikesine dair yapılan açıklama da şöyle:


"28 Mart Perşembe gece saatlerinden 31 Mart Pazar sabahına kadar, tarımsal faaliyetin olduğu bölgelerimizden Marmara'nın güneydoğusu (Bilecik, Sakarya'nın ve Bursa'nın güneyi), İç Ege (Afyonkarahisar, Uşak ve Kütahya), Göller Yöresi (Burdur, Isparta) ve İç Anadolu ile Karadeniz'in iç kesimlerinde orta kuvvette zirai don riski bulunmaktadır. Meyve, sebze ve fide yetiştiricileri ile serada üretim yapan çiftçilerimizin gerekli tedbirleri almaları, don durumu hakkında daha detaylı bilgi almak için en yakın meteoroloji müdürlüklerine başvurmaları gerekmektedir."

ulusal.com.tr

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P