Şırnak 31 Mart 2019 yerel seçim belediye başkan adayları kimler? İşte kesin listesi

Şırnak'ta 2019 yerel seçimlerinde yarışacak siyasi partilerin kesin aday listeleri seçim kurullarınca ilan edildi

Şırnak 31 Mart 2019 yerel seçim belediye başkan adayları kimler? İşte kesin listesi

Şırnak'ta 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri'ne katılacak siyasi partilerin il ve ilçe seçim kurullarına sunduğu geçici aday listelerindeki incelemeler tamamlandı.

İtiraz sürecinin sona ermesinin ardından, bağımsız adaylar dahil kesin aday listeleri seçim kurullarınca ilan edildi.

Kesinleşen listelere göre Şırnak siyasi partilerin belediye başkan adayları şunlar:

Adalet ve Kalkınma Partisi
Şırnak: Mehmet Yarka (Cumhur İttifakı)
Balveren beldesi: Abdulaziz Bayram (Cumhur İttifakı)
Kasrik beldesi: Mehmet Şanlı (Cumhur İttifakı)
Kumçatı beldesi: Nimet Demir (Cumhur İttifakı)
Beytüşşebap: Habip Aşan (Cumhur İttifakı)
Cizre: Eşref Müjde (Cumhur İttifakı)
Güçlükonak: Bahattin Aktuğ (Cumhur İttifakı)
Fındık Beldesi: Abdulselam İmre (Cumhur İttifakı)
İdil: İsmail Genç (Cumhur İttifakı)
Karalar beldesi: Halef İnan (Cumhur İttifakı)
Sırtköy beldesi: Abdulkadir Balıca (Cumhur İttifakı)
Silopi: İbrahim Tayşun (Cumhur İttifakı)
Çalışkan beldesi: Nadir Tosun (Cumhur İttifakı)
Başverimli beldesi: Medeni Tatar (Cumhur İttifakı)
Görümlü beldesi: Ruşen Tellioğlu (Cumhur İttifakı)
Uludere: Sait Ürek (Cumhur İttifakı)
Hilal beldesi: Cevher Benek (Cumhur İttifakı)
Uzungeçit beldesi: Cemil Yıldız (Cumhur İttifakı)
Şenoba beldesi: Alihan Babat (Cumhur İttifakı)

Cumhuriyet Halk Partisi
Şırnak: Osman Can
Balveren beldesi: Ahmet Ertak
Kasrik beldesi: Nedim Bilik
İdil: Fikret Ağırman
Karalar beldesi: Ekrem Sağlam
Silopi: Cemal Cengiz
Başverimli beldesi: Süleyman Bayrak
Çalışkan beldesi:Hasan Mete
Görümlü beldesi:Muhsin Özdemir
Uludere: Salih Tanık
Şenoba beldesi: Sabri Babat
Uzungeçit beldesi: Ramazan Karasu

Halkların Demokratik Partisi
Şırnak: Hişyar Uysal
Beytüşşebap: Cahit Özkan
Güçlükonak: M. Emin Kılıç
Kumçatı beldesi: Dursun Çakır
Kasrik Beldesi: Ali Aktaş
Sırtköy beldesi: Mehmet Ballicak
Balveren beldesi: Şihmus Sidar
Cizre: Mehmet Ziriğ
Silopi: Sülayman Şavluk
İdil: Niyazi Çevrim
Fındık beldesi: Ahmet İmre
Uludere: Selahattin Ürün

Saadet Partisi
Şırnak: Orhan Ürün
Balveren beldesi: Mücahit Sansür
Kasrik beldesi: Metin Şanlı
Kumçatı beldesi: Ahmet Yasin Fırat
Uludere: Mücahit Sarımsakçı
Hilal beldesi: Çağrı Kandemir
Şenoba beldesi: Tayyip Emre Erdem
Uzungeçit beldesi: Cangir Bayram
Beytüşşebap : Abdullah Enes
Cizre: Feyroz Bozkurt
Güçlükonak: Uğur Güzel
Fındık Beldesi: Necmettin Fatih Altıntaş
İdil: Yasin Bakır
Karalar beldesi: Hasan Turgut
Sırtköy beldesi:Mehmet Esen
Silopi: Enes Yılmaz
Başverimli beldesi: Mehmet Enes Akkumu
Çalışkan beldesi: Mehmet Sadullah Güven

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.