banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

Soyguncu yüzlerce kamera kaydı incelenerek yakalandı

Erzurum'da silahlı ve kar maskeli olarak bir markette soygun gerçekleştiren zanlı, yüzlerce güvenlik kamerası incelendikten sonra kimliği tespit edilerek gözaltına alındı

YURT 15.01.2018, 17:34 15.01.2018, 19:11
Soyguncu yüzlerce kamera kaydı incelenerek yakalandı

Erzurum'da silahlı ve kar maskeli olarak bir marketi soyduğu belirlenen zanlı, polisin yüzlerce güvenlik kamerasını incelemesinin ardından kimliği tespit edilerek yakalandı.

İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekipleri, Yakutiye ilçesi Ömer Nasuhi Bilmen Mahallesi'nde bulunan marketten 5 gün önce kar maskeli ve silahlı bir kişi tarafından soygun yapıldığı ihbarı üzerine çalışma başlattı.

Soygunun gerçekleştiği marketin güvenlik kamerası kayıtlarını kontrol eden ekipler, olay sırasında kar maskesi takan zanlının kimliğini tespit etmek için kent merkezinde yüzlerce ev ve iş yerine ait güvenlik kamerasını inceledi.

Ekipler, "sıfır" delille başlattıkları çalışma sonucunda zanlının D.B. olduğunu tespit etti.

D.B'nin Karayazı ilçesinde olduğunu belirleyen ekipler, buradaki adrese düzenledikleri operasyonla zanlıyı gözaltına aldı.

Emniyetteki işlemleri tamamlanan zanlı, sağlık kontrolünden geçirildikten sonra adliyeye sevk edildi.

Marketteki soygun güvenlik kamerasında
Markette gerçekleştirilen soygun, güvenlik kamerası tarafından da kaydedildi. Görüntülerde markete kar maskesi takarak gelen zanlı D.B'nin, elindeki silahla her iki kasiyeri tehdit etmesi ve aldığı bir miktar parayı poşete koyması yer alıyor.

Kaynak: AA
Yorumlar (0)