banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

Tunceli'de TOMA bu kez....

Köydeki yangına itfaiye ile birlikte TOMA'lar da müdahale etti

YURT 16.09.2015, 00:25 16.09.2015, 00:25
Tunceli'de TOMA bu kez....
TUNCELİ merkeze bağlı Kanoğlu Köyü yakınlarındaki çalılık alanda henüz belirlenmeyen bir nedenle çıkan ve evlere sıçrama tehlikesi bulunan yangın, Tunceli Belediyesi'ne ait 3 itfaiye aracıyla birlikte polislerin TOMA'ları ile müdahale edilerek, büyümeden söndürüldü.

Tunceli merkeze 15 kilometre uzaklıktaki Konoğlu Köyü'nde saat 15.00 sularında çalılık alanda henüz belirlenmeyen bir nedenle çıkan yangın, kuru otların tutuşmasıyla geniş bir alana doğru yayıldı. Yaklaşık 200 hektarlık alanda etkili olan yangın, köylülere ait birçok bahçeye sıçradı. Bir anda yüzlerce meyve ağacının yanmasına neden olan yangının rüzgarın etkisiyle 70 haneli Kanoğlu Köyü'ne doğru ilerlediği haberi üzerine Tunceli Belediyesi'ne ait 3 itfaiye aracı yangın bölgesine geldi. Ancak yangın söndürmede itfaiye ekiplerinin yetersiz kalması üzerine Tunceli Emniyet Müdürü Fahrettin Şen'in talimatıyla TOMA'larla da müdahale edildi. TOMA ve itfaiye ekipleri ile köylülerin uzun süren çalışması sonrası yangın kontrol evlere ulaşmadan kontrol altına alındı.

Kanoğlu Köyü'nde 200 hektarlık alanda etkili olan yangın, birçok bahçeye de sıçradığı ve yüzlerce meyve ağacının yanmasına yolaçtığı öğrenildi. Ayrıca 2 arıcıya ait yaklaşık 750 kovanın da yandığı kaydedildi.


Ferit DEMİR
DHA
Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P