Donald Trump'a 354,9 milyon dolar ceza!

ABD'de Donald Trump'ın hakkında açılan davanın kararı açıklandı. Eski ABD Başkanı Trump, 354,9 milyon dolar para cezasına çarptırıldı. Trump, yaptığı savunmalarda hakkındaki suçlamaları reddetmişti.

Donald Trump'a 354,9 milyon dolar ceza!

ABD'de uzun süredir konuşulan, Eski ABD Başkanı Donald Trump'ın yargılandığı dava sonuçlandı. Yargıç Arthur Engoron, Eski ABD Başkanı Donald Trump, kendisi, çocukları ve şirketleri hakkında "emlak sektöründe yıllarca çok sayıda kişi ve kurumu dolandırdıkları" gerekçesiyle açılan davayla ilgili kararını açıkladı.

"Emlak sektöründe hileli işler yapmak"tan Trump’a 354,9 milyon dolar, çocukları Donald Trump Jr. ve Eric Trump’ın her birine 4'er milyon dolar, şirketin eski mali işler müdürüne de 1 milyon dolar para cezası verildi.

Davadaki toplam 364 milyon dolar para cezasının yanı sıra Trump'a 3 yıl, çocuklarına da ikişer yıl New York’taki şirketlerinde üst düzey yetkili olarak görev yapmalarına ve bankalardan kredi almalarına yasak getirildi.

Trump, New York'ta 2 Ekim 2023'ten bu yana devam eden duruşmalara zorunlu olmadığı halde defalarca katılmış, davanın "siyasi saiklerle" açıldığını savunarak hakkındaki suçlamaları reddetmişti.

Kaynak: Anadolu Ajansı

# donald trump # abd # para cezası # mahkeme # dava