12 İlde Kahramanlar-33 Operasyonu! Teröristlere Ağır Darbe

12 ilde Kahramanlar-33 operasyonu ile bölücü terör örgütüne ağır darbe indirildi. Operasyonun detaylarını duyuran İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 78 barınma alanının imha edildiğini ve çok miktarda mühimmat ele geçirildiğini kaydetti.

12 İlde Kahramanlar-33 Operasyonu! Teröristlere Ağır Darbe

Yurt içinde bölücü terör örgütüne karşı güvenlik güçlerinin kararlı operasyonları devam ediyor. Son olarak 12 ilde Kahramanlar-33 operasyonu düzenlendi. Operasyonun detaylarını İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla duyurdu.

Terör Örgütüne Ağır Darbe İndirildi!

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, yaptığı açıklamada, Jandarma Genel Komutanlığı TEM Daire Başkanlığının koordinasyonunda, jandarma özel harekat (JÖH), komando, güvenlik korucuları ve J-SİHA ile ATAK helikopterlerinin katılımıyla Şırnak, Siirt, Diyarbakır, Mardin, Tunceli, Hakkari, Bingöl, Bitlis, Van, Ağrı, Erzurum ve Gümüşhane'de Kahramanlar-33 Operasyonları düzenlendiğini belirtti.

Operasyonun, bölücü terör örgütünün kırsalda kış aylarında eylem yapmak amacıyla 12 ilde mağara ve sığınaklara sakladıkları mühimmatın yok edilmesine yönelik gerçekleştirildiği ifade edildi.

Operasyonlarda 78 barınma alanının imha edildiğini ve çok miktarda mühimmat ele geçirildiğini kaydeden Yerlikaya, şu bilgileri verdi:

- 29 roketatar antitank mühimmatı, 5 obüs mühimmatı, 155 mm top mühimmatı, AT-4 tanksavar, RPG-7 roketatar ile 57 RPG-7 roketatar mühimmatı, 120 kilogram bomba yapımında kullanılan amonyum nitrat patlayıcı madde, 13 el bombası, 10 el yapımı patlayıcı (EYP), antipersonel mayın, makineli tüfek, 40 mm otomatik bomba atar, ısı güdümlü füze namlusu, 6 AK-47 piyade tüfeği, G-3 piyade tüfeği, M-1 piyade tüfeği, M-16 piyade tüfeği, 84 tüp, 34 pil, 3 akü, EYP düzenekleri hazırlamak için kullanılan 815 metre kablo, 709 çeşitli çap ve ebatlarda mühimmat ile çok sayıda fünye, sağlık ve yaşam malzemesi ele geçirildi. Terör örgütünün kış aylarında lojistik amaçlı kullanmak ve eylem yapmak için hazırladığı sığınaklar tek tek tespit edilip imha edildi.

Yerlikaya, operasyonu düzenleyen jandarmaları tebrik ederek, "Yılın 365 günü, 4 mevsim, 12 ay gece gündüz demeden operasyonlar düzenliyoruz. Terörle mücadelemiz son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar kararlılıkla devam edecek." ifadelerini kullandı.

Kaynak: Anadolu Ajansı

# operasyon # Ali Yerlikaya # terörist # terör örgütü