Mahzen-6 operasyonunda suç örgütü çökertildi! İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya operasyonu duyurdu

Yalova'da düzenlenen Mahzen-6 operasyonlarında elebaşılığını zehir taciri Cüneyt Dizdaroğlu’nun yaptığı organize suç örgütü çökertildi. Operasyonların detaylarını aktaran İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 15 şüphelinin yakalandığını bildirdi.

Mahzen-6 operasyonunda suç örgütü çökertildi! İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya operasyonu duyurdu

Yurt genelinde çeşitli suçlara yönelik güvenlik güçlerinin çalışmaları sürüyor. Son olarak Yalova'da önemli bir operasyona imza atıldı. Mahzen-6 operasyonunun ayrıntılarını İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya duyurdu.

ORGANİZE SUÇ ÖRGÜTÜ ÇÖKERTİLDİ!

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Yalova'da eş zamanlı düzenlenen "Mahzen-6" operasyonlarında elebaşılığını zehir taciri Cüneyt Dizdaroğlu’nun yaptığı organize suç örgütünün çökertildiğini bildirdi. Bakan Ali Yerlikaya, operasyonlarda suç örgütü elebaşının da aralarında olduğu 15 şüphelinin yakalandığını belirtti.

"Aziz milletimizin bilmesini isterim ki organize suç örgütlerine, zehir tacirlerine, halkımızın huzurunu bozanlara hayatı dar edeceğiz." ifadesini kullanan Yerlikaya, operasyonlara ilişkin şu bilgileri verdi:

- Yalova İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce yapılan çalışmalar sonucu; Yalova ile Armutlu ilçesinde organize suç örgütü üyelerinin, Armutlu merkezli uyuşturucu dağıtımını yaygınlaştırarak, turizm sezonunda temin ettikleri uyuşturucuları satmayı hedefledikleri tespit edildi. Operasyonlar sonucu ruhsatsız tabancalar, pompalı tüfek ve av tüfekleri, çok miktarda uyuşturucu ile çok sayıda fişek ve dolu kartuşa el konuldu. Operasyonları gerçekleştiren kahraman polislerimizi tebrik ediyorum. Milletimizin duası sizinle.

Kaynak: Anadolu Ajansı

# operasyon # suç örgütü # yalova # Ali Yerlikaya