Organize suç örgütlerine ağır darbe!

İçişleri Bakanlığınca eş zamanlı olarak başlatılan operasyondan sonuç geldi. Bursa’da yapılan operasyonda çok sayıda gözaltı gerçekleşti. İşte detaylar…

Organize suç örgütlerine ağır darbe!

İçişleri Bakanlığında yürütülen “Kafes” operasyonlarına bir yenisi daha eklendi. Bursa’da gerçekleşen operasyonun detaylarını Bakan Yerlikaya sosyal medya hesaplarından paylaştı.

Yerlikaya, Bursa'da Bülent Çetkin, Osman Deliçay ve Muhammet Tayyar Türkeş'in elebaşılığını yaptığı 3 ayrı organize suç örgütünün çökertildiğini, operasyonlarda örgüt elebaşlarının da aralarında bulunduğu 47 şüphelinin yakalandığını duyurdu. 

Bakan Yerlikaya, operasyonların, Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Başkanlığı koordinasyonunda Bursa İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce yapılan çalışmalar sonucu düzenlendiğini açıkladı.

Ayrıca organize suç örgütlerinin, resmi yollardan işletmelere ortak oldukları, ilerleyen süreçte işletmenin diğer ortaklarını tehdit ederek işletmeden el çektirdikleri, sözde mahkeme kurarak anlaşmazlıkları olan kişiler hakkında karar verdikleri ve karşılığında para talep ettikleri, kişiler arasındaki alacak verecek meselesine taraf olarak şiddet ve cebir yoluyla alacakları temin ettikleri, silah ile kasten yaralama eylemlerini gerçekleştirdikleri ve kişilerden tehdit yoluyla haraç alarak haksız menfaat elde ettiklerinin belirlendiği bilgisini verdi.

OPERASYONLARIMIZ ARALIKSIZ DEVAM EDECEK

Sosyal medya hesapların açıklamasını paylaşan Bakan Yerlikaya şunları kaydetti:

"Aziz milletimizin bilmesini isterim ki hangi büyüklükte olursa olsun ailelerimizin huzurunu kaçıran organize suç örgütlerine, çetelere, milletimizin duası ve desteğiyle nefes aldırmayacağız. Organize suç örgütlerine karşı şafak sökerken de gün batarken de operasyonlarımız aralıksız devam edecek. Operasyonları düzenleyen kahraman polislerimizi tebrik ediyorum. Milletimizin duası sizlerle."

Kaynak: Anadolu Ajansı

# Ali Yerlikaya