Tatilcilerin göz bebeği Amasra, nüfusunun 100 katı turisti misafir etti!

İstanbul ve Ankara'ya yakınlığıyla bilinen Bartın'ın Amasra ilçesi 9 günlük bayram tatilinde havaların da sıcak gitmesi üzerine adete doldu taştı.

Tatilcilerin göz bebeği Amasra, nüfusunun 100 katı turisti misafir etti!

Fatih Sultan Mehmet Han'ın "Çeşm-i Cihan" olarak nitelendirdiği Bartın'ın Amasra ilçesi muhteşem doğası denizi, tarihi ve kültürü ile dikkat çeken Amasra, 8 günde nüfusunun 100 katı turist ağırladı.

Muhteşem doğası ve denizi ile asırlardır dünyanın göz bebeği olarak nitelendirilen Amasra, Ramazan bayramı öncesinde insanların akınına uğradı. Karadeniz'in incisi Amasra 9 günlük bayram tatilini ve sıcak havaları fırsat bilen binlerce insanla doldu.

Tatilcilerin göz bebeği Amasra, nüfusunun 100 katı turisti misafir etti! - Resim : 1

Gelen turistler şehrin doğal güzelliklerinin keyfini sürdü. Yöresel balık ekmeğin tadına bakan insanlar, denizde ise tekne turlarına katıldı, tatil ve bayram sevincini birlikte yaşadı.

Toplamda 6 bin 600 nüfuslu Amasra ilçesine 8 günlük bayram tatilinde yaklaşık 650 bin kişi geldi. 

İlçedeki otel ve pansiyonlar dolup taşarken, yollarda ise uzun araç kuyrukları oluştu. Bayramın ikinci günü yaklaşık 27 bini aşkın araç girişinin olduğu ilçede, 8 günde ise ilçeye giren araç sayının ise toplamda 150 bine ulaştığı öğrenildi.

Tatilcilerin göz bebeği Amasra, nüfusunun 100 katı turisti misafir etti! - Resim : 2

İlçe vatandaşı ve esnaf da sorunsuz bir dönem geçirdiklerini belirterek, yoğunluktan memnuniyetini dile getirdi.

8 günlük süreçte nüfusunun yaklaşık 100 katı, yerli ve yabancı turist ağırlayan ilçede, insan yoğunluğunun Pazar günü de devam etmesi bekleniyor.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

# Bartın # Amasra # tatil # Bayram tatili