FETÖ'cü Enver Altaylı'nın davası son savunmalarla devam etti

FETÖ'den yargılanan eski CIA elemanı Enver Altaylı'nın da aralarında bulunduğu 3 sanıklı davada esasa ilişkin son savunmalar alınmaya devam etti. 16 Eylül'deki duruşmada casusluk suçundan yargılanan tutuklu sanık eski MİT'çi Mehmet Barıner'in avukatı son savunmasını yaptı.

FETÖ'cü Enver Altaylı'nın davası son savunmalarla devam etti

Enver Altaylı davası mütalaaya karşı son savunmalarla devam etti.

FETÖ'den yargılanan eski CIA elemanı Enver Altaylı'nın da arasında olduğu dava 16 Eylül'de Ankara 16'ncı Ağır Ceza Mahkemesi'nde görüldü. Duruşmaya sanıklar Enver Altaylı ve Mehmet Barıner, SEGBİS sistemiyle tutuklu bulundukları cezaevinden katıldı.

Davada ''FETÖ yöneticiliği, siyasi ve askeri casusluk'' suçlamasıyla yargılanan Enver Altaylı için 42 yıl, ''Siyasi ve askeri casusluk'' suçlarından yargılanan Mehmet Barıner için 35 yıla kadar hapis cezası istendi.

Mehmet Barıner'in avukatı Özlem Barıner, bu celsede savcının esas hakkındaki mütalaasına karşı son savunmasını yaptı. Avukat Barıner, müvekkilinin işkence altında ifadesinin alındığını öne sürdü. Barıner, ''Burada gerçekleri ortaya çıkarmak için uğraşan bir iddia makamı yok'' diyerek de mahkeme heyetini hedef aldı.

Barıner'in savunmasının tamamlanmasının ardından duruşmada Enver Altaylı'nın esasa ilişkin son sözlerine geçilecek. Dava 17 Eylül'de de devam edecek.

# cia # fetö # fetöcü # MİT # enver altaylı # sanık # Mehmet Barıner # SEGBİS # cıa elemanı # fetö yöneticiliği