Van'da çıkan çatışmada şehit sayısı 2'ye yükseldi

Van Gürpınar'da öğlenden sonra devam eden operasyonda, 1 askerin daha zırhlı aracın kaza yapması sonucu şehit olduğu öğrenildi.

Van'da çıkan çatışmada şehit sayısı 2'ye yükseldi

VAN'da Çatak-Gürpınar-Edremit ilçeleri yol ayrımında güvenlik güçleri ile PKK'lı teröristler arasında bu sabah çıkan çatışmada 1 uzman çavuş şehit oldu, 1 asker yaralandı.

Gürpınar-Edremit karayolu üzerinde bulunan Van Et Entegre Tesisleri yakınlarına bu sabaha karşı PKK'lı teröristler tarafından yola el yapımı patlayıcı döşeneceği istihbaratı üzerine bölgeye askerler gitti.

ŞEHİT SAYISI YÜKSELDİ

Zırhlı araçlarla giden askeri birliklere teröristlerin ateş açmasıyla çatışma çıktı. PKK'lı teröristlerin açtığı ilk ateşle yaralanan 2 askerden Gürpınar'da görevli uzman çavuş şehit oldu, yaralanan diğer askerin tedavisi ise sürüyor.

Çatışma bölgesine sevk edilen takviye birlikler karayolu ulaşıma kapatarak geniş çaplı operasyon başlattı.

GENELKURMAY AÇIKLAMA YAPTI

TSK tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

"19 Mayıs 2016 Perşembe günü 05.30 sularında Van ili Gürpınar ilçesinde icra edilen operasyon esnasında teröristlerle çıkan çatışmada 2 kahraman silah arkadaşımız yaralanmış, yaralılar derhal hastaneye sevk edilmiş ancak hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen 1 kahraman silah arkadaşımız kurtarılamayarak saat 07.00’da şehit olmuştur. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, şehidimizin değerli ailesine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır, yaralanan kahraman silah arkadaşımıza acil şifalar diliyoruz."

ulusalkanal.com.tr

# van # çatışma # 1 asker şehit