10 Ocak Salı Sivas'ta okullar tatil mi

10 Ocak Salı Sivas'ta okullar tatil mi? Sivas'ta dün gece başlayan yoğun kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi. İlk ve orta dereceli okullar bugün tatil edildi. Sivas'ta olumsuz hava şartları nedeniyle kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personele yarın idari izin verildi.

10 Ocak Salı Sivas'ta okullar tatil mi

10 OCAK SALI SİVAS'TA OKULLAR TATİL Mİ

Dün akşam saatlerinde görülen kısa süreli yağmur, bir süre sonra yerini kara bıraktı. Geceden itibaren sabaha kadar devam eden kar yağışı nedeni ile kent merkezinde kar kalınlığı 30 santimetre, yüksek kesimlerde ise 1 metreye yükseldi. Kar yağışının ardından sabah saatlerinde Sivas Valiliği, tüm il genelinde ilk ve orta dereceli okulların bugün tatil edildiğini duyurdu. Kamuda çalışan hamile ve engelli personel de izinli sayıldı. Kar yağışı il genelinde trafikte aksaklıklara neden oldu. Şehir içerisinde oluşan yoğun kar birikintileri nedeni ile araçlar ilerlemekte güçlük çekti. Sivas Belediyesi ekipleri, araç ve yayaların rahat ilerleyebilmesi için kent merkezinde çalışma başlattı.

Bu arada 10 Ocak Salı günü Sivas'ta okullar tatil mi sorusuna herhangi bir açıklama yapılmadı.

Sivas'ta olumsuz hava şartları nedeniyle kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personele yarın idari izin verildi.

Sivas Valiliğinden yapılan açıklamada, kış koşullarının etkisini sürdürdüğü ifade edilerek, "İlimizde etkisini sürdüren kış koşulları nedeniyle 10 Ocak Salı günü engelli ve hamile kamu personelleri 1 gün süreyle idari izinli sayılacaklardır" denildi

Öte yandan Sivas-Malatya karayolu, Abdalboğan mevkisindeki yoğun kar ve tipi nedeniyle ulaşıma kapatıldı. Trafik ekipleri, tüm çevre illerle bağlantı sağlanan yollarda, araçların zincirsiz ilerlemesine izin verilmeyeceğini açıkladı. Kentte kar yağışının gün boyunca kentte etkisini sürdürmesi bekleniyor.

# 10 ocak salı sivasta okullar tatil mi # 10 ocak sivasta okullar tatil mi # salı sivasta okullar tatil mi # yarın sivasta okullar tatil mi # sivas okullara kar tatili 10 ocak salı