TGB’den 103 amiralin yayınladığı bildiriye dair açıklama

Türkiye Gençlik Birliği (TGB) 103 Amiralin yayınladığı bildiriye dair bir açıklama yaptı.

TGB’den 103 amiralin yayınladığı bildiriye dair açıklama

TGBbildiriye dair yaptığı yazılı açıklamaya ‘’Emekli amirallerin de öğretmenlerin de imamların da yanlış olsa bile fikirlerini özgürce açıklayabilmeleri anayasal güvence altındadır’’ diyerek başladı.

Bildiriye ve bildiri sonrası gelişmelerine dair fikirlerini belirten TGB açıklamasında ‘’Bugün her cephede kahramanca savaşan Türk ordusunu, Atatürk çizgisinden çıkmış olarak göstermek Vatan Savaşımıza kara çalan vahim bir yanlıştır’’ dedi.

TGB’nin yaptığı açıklamanın tamamı ise şöyle:

Anayasamızın 25. ve 26. maddesi uyarınca her Türk vatandaşı düşüncesini açıklama ve yayma hürriyetine sahiptir.

Emekli amirallerin de öğretmenlerin de imamların da yanlış olsa bile fikirlerini özgürce açıklayabilmeleri anayasal güvence altındadır.

Yayınlanan bildiriye ve bildiri sonrası gelişmelere dair fikirlerimiz şunlardır:

1- Türk ordusunda irtica tehlikesi yoktur. Türk ordusundan 21 bin FETÖ mensubu temizlenmiştir ve temizlenmeye devam etmektedir. İrticanın kökü kazınmaktadır.

2- Montrö Sözleşmesi’nin kaldırılması gibi bir tehlike söz konusu değildir. Bu konu hükümet makamlarınca da net bir şekilde açıklığa kavuşturulmuştur.

3. Türk ordusunda yeni bir darbe yapılması tehlikesi asla yoktur. Çünkü Türk ordusu içinde darbe yapabilecek tek güç olan ABDGladyosu FETÖ ezilmiştir.

Bugün her cephede kahramanca savaşan Türk ordusunu, Atatürk çizgisinden çıkmış olarak göstermek Vatan Savaşımıza kara çalan vahim bir yanlıştır.

Siyasi yanlışları darbe tehlikesine yormak ve Türk ordusundan darbe gelecekmiş gibi bir gündem yaratmak da 2. İstiklâl Savaşımıza ve milli birliğimize zarar veren bir başka büyük yanlıştır.

Türk Devleti, Türk Ordusu ve Türk Milleti bütün cephelerde Türkiye’yi kuşatan ABD merkezli tehditlere karşı büyük bir mücadele vermektedir. Şanlı ordumuz, ABD’nin sınırımızdaki terör koridorunu yarmış, terör örgütü PKK’ya ağır bir mağlubiyet yaşatmıştır. Karabağ’da Ermenistan işgaline son vermiş, vatan topraklarını özgürlüğe kavuşmuştur.

Kahraman Deniz Kuvvetlerimiz Mavi Vatan’da egemenlik haklarımızı savunmakta, Türkiye’ye yönelen namlulara karşı aslanlar gibi göğüs germektedir.

Türkiye’nin vatansever kuvvetleri, suni gündemlerle ayrışmak yerine, somut tehditler karşısında Mehmetçiğin arkasında sıkı sıkıya kenetlenmeli ve mücadelenin başarısına odaklanmalıdır

Kamuoyuna saygıyla duyururuz.

# abd # ordu # türkiye # fetö # atatürk # pkk # Karabağ # terör # türk # tehdit # anayasa # Millet # tgb # Devlet # türk ordusu # Vatan # gençlik # savaş # darbe # Gladyo # siyasi # vatansever # bildiri # kuvvet # Amiral # möntro # mağlubiyet # terör koridoru # 103 amiral # amiral bildirisi # üermensitan