Milli boksör Busenaz Sürmeneli: ''Yangınları çıkaranlara söylüyorum, biz bir ölürüz, bin diriliriz''

Milli boksör Busenaz Sürmeneli, 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'nda finale çıktı. Maçtan sonra açıklamalarda bulunan Sürmeneli, Türkiye'de terör örgütü PKK tarafından çıkarılan orman yangınlarına ilişkin, ''Yangınları çıkaranlara söylüyorum, biz bir ölürüz, bin diriliriz. Türk'ün öyle bir gücü var, hiç merak etmesinler.'' dedi.

Milli boksör Busenaz Sürmeneli: ''Yangınları çıkaranlara söylüyorum, biz bir ölürüz, bin diriliriz''

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'nda, milli boksörBusenaz Sürmeneli, kadınlar 69 kiloda Hindistan'dan Lovlina Borgohain ile karşılaştı. Busenaz, Kokugikan Arena'da mücadeleyi 5-0 kazanarak adını finale yazdırdı.

Busenaz Sürmeneli maçtan sonra açıklamalarda bulundu.

Çok mutlu olduğunu dile getiren Busenaz, "Türk kadınının gücünü gösterdim. Örnek bir kardeş, abla olduğum için mutluyum. Ben altın için buraya geldim. Altın madalyayı alacağım. Arkamda benim büyük bir ekibim var. Hepsinden Allah razı olsun. Bakanımız da bize destek veriyor. Kulübüm Trabzonspor'un da büyük desteğini hissediyorum." ifadelerini kullandı.

Türkiye'deki yangın felaketine çok üzüldüğünü dile getiren Busenaz, şöyle konuştu:

- Bekle bizi Türkiye'm. İnşallah altın madalya gelecek. Yangınları çıkaranlara söylüyorum, biz bir ölürüz, bin diriliriz. Türk'ün öyle bir gücü var, hiç merak etmesinler.

- Biz maçlara geldiğimizde hep ülkemizde kötü olaylar oluyor. Dünya Şampiyonası'nda da askerimize selam göndermiştik. Burada altın madalya alıp yangınla mücadele eden ülkemizin içine küçük bir su serpmek istiyoruz. Tüm Türk halkının dualarını bekliyoruz.

Türk kadınının gücünü ringde gösterdiğini vurgulayan başarılı boksör, "İlk başladığımda 'Boks erkek sporu' diye tepki aldım. Babam da böyle karşı çıkıyordu. Türk kadını her şeyi yapar, işte kanıtı. Gerçekten aslında içimde o kadar çok şey var ki. İnanılmaz mutluyum. Altın madalyayı aldıktan sonra karşınıza sevinçten ağlayarak çıkmak istiyorum." değerlendirmesinde bulundu.

# pkk # orman yangınları # 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları # Busenaz Sürmeneli # olimpiyatlar # yangınlar # milli boksör