Kızılay 2021 kurban vekalet fiyatları ne kadar? İşte 2021 kurban vekalet fiyatları

Kızılay 2021 kurban vekalet fiyatlarını belirledi. Yapılan açıklamaya göre, kurban vekalet bedeli yurt içinde 1050 TL, yurt dışında ise 125 dolar veya 105 avro olarak belirlendi.

Kızılay 2021 kurban vekalet fiyatları ne kadar? İşte 2021 kurban vekalet fiyatları

Kurban Bayramı yaklaşırken, Kızılay 2021 kurban vekalet fiyatlarını da açıkladı.

Kızılaydan yapılan açıklamaya göre, "Kurban Bereketini Yıl Boyu Yaşatıyorsan Hilal Olsun Türkiye" sloganıyla kampanya başlatan Kızılay, Türkiye dahil 21 ülkede toplam 150 bini aşkın hisselik kurban kesmeyi hedefliyor.

Kızılay, 2021 yılı için vekalet bedelini yurt içinde 1050 olarak belirlerken, yurt dışından vekalet vermek isteyenler ise 125 dolar veya 105 avro bedel karşılığında bir hisselik vekaletini Kızılay'a verebilecek.

Önceki yıllarda da kurban yardımlarının planlamasını zor durumda olan vatandaşları gözeterek yapan Kızılay, yurt içinin yanı sıra yurt dışında da 20 ülkede hayırseverlerin kurban vekaletleriyle sofraları bereketlendirecek. Kızılay'a verilecek kurban vekaletleriyle milyonlara ulaşılacak.

VEKALETLE KURBAN KESİMİNDE KIZILAY MODELİ ÖRNEK OLUYOR

Kızılay'ın "Kurban'da Kızılay Modeli" sayesinde vekalet veren vatandaşlar için veterinerler tarafından seçilen kurbanlıklar, din görevlileri, veterinerler ve noterlerin bulunduğu ortamda dini kurallara uygun bir şekilde son derece hijyenik ortamlarda kesilecek.

Kesilen kurbanlar yurt içinde Et ve Süt Kurumu kombinalarında kavurma veya kıyma konservesi haline getirilecek ve yıl boyunca ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak. Yurt dışında ise kurbanlar anlık olarak pay edilerek dağıtılacak. Tüm bu süreçler kameralar tarafından kaydedilecek ve vekalet sahiplerine bilgi verilecek.

KURBAN VEKALETİ KIZILAY'A NASIL VERİLİR?

Kurban vekaletlerini Kızılay'a emanet ederek gerçek ihtiyaç sahibine ulaşmanın huzurunu yaşamak isteyen hayırseverler vekaletlerini, bankalarda bulunan Türk Kızılay bağış hesaplarından, internet bankacılığından, tüm PTT İşlem Merkezlerinin 2868 no'lu Türk Kızılay Posta Çeki hesabından, www.kizilay.org.tr'den, 168 Türk Kızılay ücretsiz danışma ve bağış hattından, mobil uygulamadan ve ülke genelindeki tüm Kızılay şubelerinden verebilecek.

# PTT # Kızılay 2021 kurban vekalet fiyatları # 2021 kurban vekalet # 2021 kurban vekalet fiyatları ne kadar # Kızılay 2021 kurban vekalet fiyatları ne kadar # 021 kurban vekalet fiyatları kızılay # 021 kurban vekalet fiyatları kızılay açıklandı # 021 kurban vekalet fiyatları öğren # 021 kurban vekalet fiyatları kaç para # yurt içi 021 kurban vekalet fiyatları # yurt dışı 021 kurban vekalet fiyatları # 021 kurban vekalet fiyatları belirlendi # 021 kurban vekalet fiyatları belli oldu # 021 kurban vekalet fiyatları nasıl öğrenilri # 021 kurban vekalet nasıl yapılır # kızılaya kurban vekaleti # kızılaya kurban vekaleti nasıl verilir # Kurban Bereketini Yıl Boyu Yaşatıyorsan Hilal Olsun Türkiye # Kurbanda Kızılay Modeli # Kurban vekaletleri Kızılay # Türk Kızılay Posta Çeki # 168 Türk Kızılay