10 Ocak Salı Malatya ve Adıyaman'da okullar tatil mi

10 Ocak Salı Malatya ve Adıyaman'da okullar tatil mi? Adıyaman merkez, Çelikhan ve Tut ilçelerinde olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitim ve öğretime bugün ara verildi. Malatya, Adıyaman, Elazığ, Tunceli ve Bingöl'de kuvvetli rüzgar bekleniyor

10 Ocak Salı Malatya ve Adıyaman'da okullar tatil mi

10 OCAK SALI MALATYA VE ADIYAMAN'DA OKULLAR TATİL Mİ

Çelikhan, Gerger, Tut ve Besni ilçe merkezlerinde yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime yarın ara verildiği bildirildi

Adıyaman'ın Çelikhan, Gerger, Tut ve Besni ilçe merkezlerinde etkili olan kar yağışı nedeniyle eğitime 1 gün ara verildi.

Çelikhan Kaymakamı Adem Kaya, yoğun kar yağışının devam ettiği ilçede okulların bugün olduğu gibi yarın da tatil edildiğini söyledi.

Gölbaşı ilçesinde ise ilçeye bağlı köylerde kar yağışı nedeniyle eğitime yarın ara verildiği öğrenildi.

Adıyaman merkez ile Çelikhan ve Tut ilçelerinde okullar bugün tatil edildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Mete Kızılkaya, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bölgede dünden bu yana aralıklarla etkisini artıran kar yağışının yaşamı etkilediğini belirtti.

Öğrencilerin mağdur olmaması için çalışma yaptıklarını anlatan Kızılkaya, bu kapsamda "Kent merkezi, Tut ve Çelikhan ilçelerinde bugün eğitim ve öğretim yapılmayacak." dedi.

Kuvvetli rüzgar uyarısı

Malatya, Adıyaman, Elazığ, Tunceli ve Bingöl'de kuvvetli rüzgar bekleniyor.

Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, havanın yarın sabah saatlerine kadar Elazığ ve Malatya'da çok bulutlu, aralıklarla karla karışık yağmur ve kar yağışlı, Bingöl ve Tunceli'de çok bulutlu, aralıklarla kar yağışlı, Adıyaman'da çok bulutlu, aralıklarla yağmur ve karla karışık yağmurlu, yüksek kesimlerde kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Sıcaklıklarda önemli bir değişiklik beklenmeyen bölgede, güneyli yönlerden kuvvetli (40 - 60 km/saat) esmesi öngörülen rüzgar sebebiyle oluşabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

ulusalkanal.com.tr

# 10 ocak salı malatyada okullar tatil mi # 10 ocak salı adıyamanda okullar tatil mi # salı malatyada okullar tatil mi # salı adıyamanda okullar tatil mi # yarın adıyaman ve malatyada okullar tatil mi # malatya ve adıyaman okullara kar tatili