İstanbul Valisi Şahin'den önemli 1 Mayıs açıklaması

İstanbul Valisi Vasip Şahin, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlamalarına ilişkin, "1 Mayıs ile ilgili her türlü tedbir en üst düzeyde uygulanacaktır. Bu noktada hem miting alanında hem hem miting alanına girişlerde ve güzergahlarda her türlü tedbir en üst seviyede alınacaktır. Ulaşım noktasında da toplu taşıma kurumlarımızla gerekli diyaloglar sağlanmıştır" dedi.

İstanbul Valisi Şahin'den önemli 1 Mayıs açıklaması

İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Bakırköy Halk Pazarı'nda yapılacak 1 Mayıs kutlamalarına yönelik her türlü tedbirinin alındığını belirterek, "Bu tedbirler en üst düzeyde uygulanacaktır" dedi.

Vali Şahin, basın mensuplarıyla bir araya geldiği toplantıda, 1 Mayıs kutlamalarında İstanbul'da alınacak önlemlerle ilgili açıklamalarda bulundu.

İşçi ve emekçilerin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü İstanbul'da bir bayram tadında ve havasında kutlamaları için ellerinden gelen her türlü tedbirin alınacağının altını çizen Şahin, "Bu tedbirler en üst düzeyde uygulanacaktır. Burada hem katılımcıların hem de vatandaşlarımızın güvenliği ve huzurlu bir şekilde etkinliklerini yapılabilmesi öncelikli amacımızdır. Bu noktada hem miting alanında hem hem miting alanına girişlerde ve güzergahlarda her türlü tedbir en üst seviyede alınacaktır. Ulaşım noktasında da toplu taşıma kurumlarımızla gerekli diyaloglar sağlanmıştır. Vatandaşlarımızın miting alanına ulaşılabilmesi için her türlü erişim için gerekli kolaylık sağlanacaktır" şeklinde konuştu.

VAPUR, METRO, TRAMVAY DURDURULACAK MI?

Bir gazetecinin "Miting alanına ulaşımın sağlanması hususunda vapur, metro, tramvay gibi araçların seferleri durdurulacak mı?" şeklindeki sorusuna Vali Şahin, "Gerekli tedbirlerimizi yarın kamuoyuyla paylaşacağız. Hangi yolların trafiğe açık olduğu hangi güzergahların kullanılabileceği rahat ulaşım açısından sadece miting değil İstanbulluların ulaşımını da dikkate almak zorundayız. İstanbulluları rahatlatacak her türlü tedbir, elden geldiğince en üst seviyede alınacaktır" diye cevap verdi.

"TAKSİM'DE GÖSTERİ YAPILMASINA MÜSAADE EDİLMEYECEK"

Sendika temsilcilerinin Taksim Meydanı'na karanfil bırakmasına izin verileceğini ancak marjinal grupların gösteri yapmasına müsaade edilmeyeceğini aktaran Şahin, İstanbul'da daha önce miting yapmak için iki alan varken bunun sekize çıkartıldığını söyledi. Şahin, herkesin kurallara uyması gerektiğinin altını çizerek kuralların insanların huzur ve güvenliği için olduğunu kaydetti.

VALİ ŞAHİN: İSTANBULLULAR ANLAYIŞ GÖSTERSİN

Şahin, 1 Mayıs kutlamaları için alınacak önlemler çerçevesinde bazı güzergahların kapatılması hususunda oluşacak trafik yoğunluğu nedeniyle de İstanbulluların anlayış göstermesini istedi. (AA)

# İstanbul Valisi Vasip Şahin # emek ve dayanışma günü # 1 mayıs pazar günü