ABD'de TikTok uygulamasını devlet cihazlarında yasaklama kararı

ADB'de federal işçilerinin telefonlarında TikTok uygulamasını kullanması yasaklandı. ABD Senato İç Güvenlik ve Devlet İşleri Komitesi'nin açıkladığı yasaklama kararında gerekçe olarak, acil bir güvenlik tehdidi olması gösterildi.

ABD'de TikTok uygulamasını devlet cihazlarında yasaklama kararı

Tech Times'a göre, ABD'de TikTok uygulaması devlet cihazlarında yasaklandı.

'Acil Bir Güvenlik Tehdidi' olarak görülen TikTok'un kullanıcıları hızla artarken, birçok insan mahremiyetlerinin tehlikeye atılmasından korkuyor.

ABD hükümeti, kısa süre önce kabul edilen bir yasa nedeniyle artık TikTok'u cihazlarının hiçbirinde kullanmayacak.

Senato İç Güvenlik ve Devlet İşleri Komitesi, federal işçilerin şu anda çok popüler olan uygulamayı Amerikan hükümetinin cihazlarına indirmesini resmi olarak yasaklayan bir tasarıyı oy birliğiyle kabul etti.

ABD hükümeti TikTok'u bir tehdit olarak görse de, uygulamanın popülaritesi giderek artıyor. Uygulama kullanıcıları için alışveriş de dahil pek çok yenilik getirmeyi hedefliyor.

ABD HÜKÜMETİNİN BYTEDANCE ENDİŞELERİ

Günümüzde gençler arasında popüler olan Çin merkezli ByteDance uygulaması Amerikan hükümetinde endişe yaratmıştı.

TikTok uygulamasının sahibi Çinli teknoloji şirketi ByteDance'in ABD'deki operasyonlarının 90 gün içinde elden çıkarılmasına yönelik kararname yayımlanmıştı.

ByteDance'in ABD'nin ulusal güvenliğini tehdit edebileceğine yönelik "güvenilir kanıtlar" olduğu belirtilmişti.

# abd # güvenlik # abd çin # cihaz # tiktok # ABD TikTok # federal # ABD hükümeti # güvenlik tehdidi # TikTok uygulaması # ByteDance