MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz: ''Atatürk’e saygısızlık düşmana hizmetkârlıktır''

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz, Mustafa Kemal Atatürk'e yapılan hakaretlere TBMM'de yaptığı konuşmayla tepki gösterdi. Olcay Kılavuz, ''Atatürk’e saygısızlık düşmana hizmetkârlıktır'' dedi.

MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz: ''Atatürk’e saygısızlık düşmana hizmetkârlıktır''

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz'dan Mustafa Mustafa Kemal Atatürk'e yönelik hakaretlere tepki geldi.

TBMM Genel Kurulu'nda konuşma yapan Olcay Kılavuz, şu ifadeleri kullandı:

- Cumhuriyetimizin kurucusu, vatanımızın kurtarıcısı ve milli mücadelemizin yolbaşcısı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e yönelik düşmanca tutum ve hasmane tavırlar esasen Türk milletine ve bizatihi Türklüğe yöneliktir. Çünkü Türk demek Atatürk demektir. Atatürk’e saygısızlık düşmana hizmetkârlıktır.

- Ezanlarımız gür sedayla okunup camilerimizde ibadet edilebiliyorsa bu, Gazi Atatürk sayesindedir ve herkes de bunu iyice idrak etmelidir.

- Malazgirt’te toprağa gömdüklerimizin, Milli mücadelede denize döktüklerimizin kalıntılarına asla geçit vermeyiz. Her fırsatta kinini kusan emperyalizmin gönüllü kullarına kırmızı çizgimizi çiğnettirmeyiz. Gazi Atatürk’ün adını ve ideallerini son nefer kalsak da yükselteceğiz.

- Kızıl gökte parlayan Ay-yıldız'ın nurusun. Sen en büyük milletin, Türklüğün gururusun. Bu yurdun timsalisin bugün bütün cihanda. Gözler, gönüller senin, senin şeref de şan da!

# tbmm # emperyalizm # milliyetçi hareket partisi # türk milleti # milli mücadele # atatürk hakaret # TBMM Genel Kurulu # olcay kılavuz # düşman # kırmızı çizgi # gazi mustafa kemal atatürk # atatürke hakaret # mhp atatürk