Fenerbahçe'den ''yıldız'' açıklaması

Fenerbahçe yaptığı açıklamayla yeni sezon formalarında yıldızsız logo kullanılacağını belirtmişti. 1959 yılı öncesinde kazanılan şampiyonlukların sayılmamasını kararlarına gerekçe gösteren sarı-lacivertliler, medya organlarından da logonun yıldızsız şekilde kullanılmasını talep etti.

Fenerbahçe'den ''yıldız'' açıklaması

Fenerbahçe, bu sezon formasında logoyu yıldızsız kullanacağını açıkladı.

Sarı-Lacivertli kulüpten söz konusu konuyla ilgili basın mensuplarına yönelik de bir açıklama geldi.

Yapılan açıklamada, basın mensuplarının da Fenerbahçe logosunun yıldızsız kullanılmasını istedi.

Fenerbahçe'den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Fenerbahçe Spor Kulübü, Türkiye Futbol Federasyonu’nun kurulduğu 1923 yılından bugüne kadar kazandığı 28 Türkiye Şampiyonluğu kupasını, müzesinde büyük bir gururla sergilemekte; sahip olduğu “Türkiye’nin en çok şampiyon olan takımı” unvanıyla iftihar etmektedir.

Kulübümüzün tarihinde yer alan 9 şampiyonluğu, ne yazık ki ne Avrupa’da ne de dünyada örneğine rastlanan bir anlayışla, altı boş gerekçelerle 1959 yılı milat alınarak ancak buna da tam uyulmayarak sayılmamakta ve kulüplerin şampiyonluklarını simgeleyen yıldız hesabına katılmamaktadır.

Fenerbahçe Spor Kulübü olarak mazimize, camiamıza ve Türk futbol tarihine duyduğumuz saygıdan dolayı armamızı tüzüğümüzde yer alan haliyle kullanacağımızı, bundan sonra yıldızlara yer vermeme kararı aldığımızı ve maçlarda giydiğimiz formalar başta olmak üzere tüm resmi yayın organlarımızda armamızı ‘yıldızsız’ bir şekilde kullanacağımızı, resmi olarak bildirmek istiyoruz.

Bu doğrultuda, siz değerli paydaşlarımız olan medya kuruluşlarından da Kulübümüzün bu kararına hassasiyetle yaklaşılmasını ve armamızın mecralarınızda aşağıda yer alan şekliyle kullanılmasını rica ediyoruz.

Başlayacak yeni sezon öncesinde, başta hiçbir şartta bir an olsun bizleri takibi bırakmayan değerli basın emekçileri olmak üzere futbolun tüm paydaşları için 2021-2022 sezonunun hayırlara vesile olmasını temenni ediyoruz.

2021-22 Süper Lig Sezonunun, Fair-Play ruhunun sahalarımıza tam olarak yansıtıldığı, yalnızca alın teri ve mücadelenin konuşulduğu, 'mutlak adalet ve eşitliğin egemen olduğu' bir futbol sezonu olmasını diliyoruz."

# fenerbahçe # TFF # Türkiye Futbol Federasyonu # fenerbahçe spor kulübü # logo # yeni sezon formaları