Doğal gaz keşfi dünya basınında büyük yankı uyandırdı

Fatih Sondaj Gemisinin yeni bir doğal gaz keşfi dünya basınında büyük yankı uyandırdı. Müjde başlığı ile duyurulan haberlerde keşifler için Ankara'nın kararlığı vurgulandı.

Doğal gaz keşfi dünya basınında büyük yankı uyandırdı

Enerji alanında giderek dış bağımlılıklarını azaltan Türkiye'yi sevince boğan haber, dünya basınında da büyük yankı uyandırdı.

Başta uluslararası ajanslar olmak üzere tüm Batı medyası, yeni doğal gaz rezervi keşfini ana sayfalarına taşıdı.

Reuters açıklamayı acil koduyla duyurdu, dış basında müjde bir numaralı gündem maddesi oldu.

Bloomberg, rezerv keşfini ilk duyuran kaynaklardan oldu. Bloomberg, keşfi "ErdoğanKaradeniz'deki yeni doğal gaz keşfini duyurdu" başlığıyla ana sayfaya taşıdı.

Erdoğan'ın açıklamalarını yakından takip eden bir diğer yayın organı da ABD'li ABC News oldu. Geçen yıl keşfedilen 405 milyar metreküplük doğal gaz kaynağına ek olarak bu keşfin, oldukça önemli olduğunu vurguladı.

Fransız medyası da, Karadeniz'deki keşifler yakından ilgilendi. Le Figaro gazetesi, ana sayfadan duyurduğu haberde Türkiye'nin son yıllarda başta Doğu Akdeniz'de olmak üzere geniş bir alanda yaptığı arama faaliyetlerinin meyvelerini topladığını yazdı. Türkiye'nin enerji arama faaliyetlerinin Yunanistan'la olan gerginliği artırdığını ancak Ankara'nın kararlılıkla faaliyetlerine devam ettiği belirtildi.

Yeni doğal gaz keşfi, en büyük yankıyı ise Yunan basınında uyandırdı. Yunan medyasının manşetleri, yeni keşfin haberleriyle doldu.

# abd # ankara # erdoğan # karadeniz # enerji # Reuters # fatih sondaj gemisi # müjde # bloomberg # erdoğan müjde # Karadeniz doğal gaz # batı medyası # doğal gaz fiyatları # dünya basını # abc news # Doğal gaz keşfi # Fatih Sondaj Gemisi doğal gaz # Türkiye doğal gaz # doğal gaz müjde # Erdoğan doğal gaz