Abdullah Şevki'nin Zümrüt Apartmanı isimli kitabının ardından Elif Şafak'ın 'Mahrem' isimli kitabında da 'pedofili' ortaya çıktı! (Metis Yayınları, Doğan Kitap)

Abdullah Şevki'nin Zümrüt Apartmanı isimli pedofili içeren kitabındaki benzer ifadelerin Elif Şafak'ın 'Mahrem' kitabında da yer aldığı ortaya çıktı. Fakat 'Mahrem', soruşturmaya tabi tutulmak yerine en çok satan kitaplardan oldu. 2000 yılında Metis Yayınları, 2016 yılında da Doğan Kitap tarafından basılan kitaba ise tepki yerine ödül yağıyor. Doğan Kitap'ta 66. baskısı yapılan kitabın Türkiye Yazarlar Birliği'nden de en iyi roman ödülünü aldığı ortaya çıktı. Kitap hala raflarda satışa sunuluyor. Vatan Partisi Genel Sekreteri Utku Reyhan, "Elif Şafak tamam da Elif Shafak nedir? İngilizce desen değil, Türkçe zaten değil. Aklım durdu." ifadelerini kullandı. Çok sayıda sosyal medya kullanıcısı Elif Şafak ve kitabı yayınlayan yayınevine tepki gösterdi

Abdullah Şevki'nin Zümrüt Apartmanı isimli kitabının ardından Elif Şafak'ın 'Mahrem' isimli kitabında da 'pedofili' ortaya çıktı! (Metis Yayınları, Doğan Kitap)

Abdullah Şevki'nin Kurgu Kültür Merkezi Yayınları'ndan çıkan Zümrüt Apartmanı isimli kitabında çok küçük yaşta bir çocukla yaşanan cinsel ilişkinin şehvetli bir biçimde anlatılması, büyük tepki topladı. Türkiye Gençlik Birliği üyeleri yayınevinin önüne giderek kitabı protesto ederken, kitabın yazarı ve yayınevi sahibi gözaltına alındı.

Fakat Türkiye'de pedofili içeren tek kitap maalesef 'Zümrüt Apartmanı' değil. Hatta aylarca çok satanlar listesinden inmeyen, ödül üstüne ödüller alan bazı kitapların da pedofili içerdiği ortaya çıktı. Bunların başında ise Elif Şafak'ın 'Mahrem' isimli kitabı yer alıyor. 'Mahrem'de, çocuk istismarı en açık haliyle yer alıyor. Kitabın 238, 239 ve 240. sayfaları 'Zümrüt Apartmanı'nı aratmıyor.

KİTAP HALA SATIŞTA

2000 yılında Metis Yayınları, 2016 yılında da Doğan Kitap tarafından basılan kitaba ise tepki yerine ödül yağıyor. Doğan Kitap'ta 66. baskısı yapılan kitabın Türkiye Yazarlar Birliği'nden de en iyi roman ödülünü aldığı ortaya çıktı. Kitap hala raflarda satışa sunuluyor.

VATAN PARTİSİ'NDEN ELİF ŞAFAK'A TEPKİ

Vatan Partisi Genel Sekreteri Utku Reyhan, Elif Şafak'a tepki gösterdi

Reyhan, şu ifadeleri kullandı:

"Elif Şafak tamam da Elif Shafak nedir?

İngilizce desen değil, Türkçe zaten değil.

Aklım durdu."

ulusal.com.tr

# mahrem # elif şafak # pedofili # doğan kitap