Kadir İnanır'ın sağlık durumunu doktorları açıkladı

Denizli'de hastaneye yatırılan 72 yaşındaki ünlü sanatçı Kadir İnanır'ın tedavisi sürüyor.

Kadir İnanır'ın sağlık durumunu doktorları açıkladı

Muğla'nın Ortaca ilçesinde dün aniden rahatsızlanan ve ambulansla Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne getirilen İnanır, nöroloji servisinde gözetim altında tutuluyor.

Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, gazetecilere, İnanır'ın son durumuna ilişkin bilgi verdi.

İnanır'ın tetkiklerinin hızlı bir şekilde yapıldığını aktaran Kutluhan, şu sözleri söyledi:

- Beyin damar hastalığı ön tanısıyla servise alınıp yatışı yapılmıştır. Kendisini dün akşamki ziyaretimde bilinci açık olup, yakın takip edilmek üzere kendisine de bildirilmiştir. Şu anda da yakın takibimiz devam etmektedir. Bu beyin damar hastalığı seyri açısından hafif, gayet hasar vermeden atlatılabildiği gibi daha ağır sonuçlar doğurabildiğinden birkaç gün daha yakın takibi gerekmektedir. Gerekli önlemler alınmış ve tedavisine başlanmıştır.

Kutluhan, İnanır'ın herkese selamı olduğunu, saygılar sunduğunu ve teşekkür ettiğini belirterek, şöyle devam etti:

- Hastanemiz bu hastalığın tedavisi için tüm doktor, ekipman ve cihazlara sahiptir. Ayrıca böyle durumlarda hastanın seyahat etmesi uçakla da olsa sıkıntılı olabileceğinden bu riske girmemek gerekir. Tıbben sevki birkaç gün sonra olabilir. Şu anda felçten söz edemeyiz. Hastamızda böyle bir durum yoktur. Ancak gelişebileceği endişesiyle zaten yakın takip ve tedavi ediyoruz.

Kadir İnanır'ın doktoru PAÜ Nöroloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Çağdaş Erdoğan da sanatçının sağlık durumunu takip ettiklerini belirtti.

- 3 yıl önce de benzer bir durum yaşamış. Yine bir beyin damar tıkanıklığından şüpheleniyoruz

Bu hastalıklarda birkaç gün geçmeden ya da tablo netleşmeden bir şey söylemenin çok mümkün olmadığını aktaran Erdoğan, İnanır'ın durumunu izlemeye devam ettiklerini kaydetti.

# Kadir İnanır # Kadir İnanır sağlık durumu # son dakika # son dakika haberleri # kadir inanır haberleri # son dakika kadir inanır # son dakika kadir inanır haberleri # kadir inanır öldü mü # kadir inanır kaç yaşında # kadir inanır hasta mı # kadir inanır ne hastası # Kadir İnanır ameliyat # yoğun bakım kadir inanır # kadir inanır doktor açıklama # kadir inanır sağlık durumu açıklama # kadir inanır hangi hastanede # kadir inanır ölüm haberi son dakika # kadir inanır öldü mü son dakika # kadir inanır ölecek mi # kadir inanır sağlık durumu haberleri # kadir inanır haberleri sağlık durumu # kadir inanır muğla # kadir inanır denizli