2 çocuk annesi 10 bin liraya bar kundaklattı

Adana'da 2 çocuk annesi bir kadın, otelin barını 10 bin lira karşılığında kundaklattığı iddiasıyla gözaltına alındı.

2 çocuk annesi 10 bin liraya bar kundaklattı

Edinilen bilgiye göre, 21 Nisan Perşembe günü gece saat 22.00 sıralarında Seyhan ilçesi Reşatbey Mahallesi'nde meydana gelen olayda, bir otelin barında yangın çıkınca çalışanlar itfaiye ekiplerine haber verdi. Ekipler olay yerine gelerek yangını kısa sürede söndürdü. İtfaiye ekipleri yaptığı incelemede yangının benzin dökülerek çıkarıldığını belirledi. Olayın kundaklama olduğunun belirlenmesi üzerine polis yaptığı incelemede kundaklamayı Meftun Aldatmaz (31) ile Mustafa Yırtıcı'nın (21) gerçekleştirdiğini tespit etti.

Polis evlerine baskın düzenlediği iki zanlıyı da gözaltına aldı. Zanlılardan Meftun Aldatmaz'ın sorgusunda Seren Akgönül (44) isimli bir kadının kendisine barı kundaklama karşılığında 10 bin lira vereceğini söylediğini belirterek, "Bende kabul ettim arkadaşım Mustafa'yı bulup ona 5 liraya benzin aldırıp daha sonra bara gittik. Arkadaşım bara benzin döküp yaktı. Sonrada kaçtık. Seren bize olaydan önce 5 bin lira para verdi. Ben de Mustafa'ya bin 500 lira para verdim" dediği öğrenildi.

Mustafa Yırtıcı'nın ise Seren'i tanımadığını arkadaşıyla bir yere gittiklerini orada ne olduğunu hatırlamadığını alkollü olduğunu söylediği öğrenildi. Gözaltına alınan Seren Akgönül ise suçlamaları kabul etmeyerek zanlıları tanımadığını söyledi. Zanlılardan Seren Akgönül kundaklamayı azmettirme, diğer iki zanlı ise kundaklama suçlamalarıyla adliyeye sevk edildi.

(İHA)

# adana # Kundak # 2 Çocuk annesi # 10 bin lira